Оперативники Департаменту кіберполіції та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора у співпраці з Європолом та Євроюстом провели операцію зі знешкодження організованої злочинної групи хакерів, які атакували світові компанії з Франції, Норвегії, Німеччини, Нідерландів, Канади та США, починаючи з 2018 року.
Правоохоронці ідентифікували 32-річного лідера угруповання та його 4 спільників, йдеться у повідомленні на порталі Національної поліції України.
Для хакерських атак фігуранти використовували самостійно розроблене програмне забезпечення, зокрема, віруси-шифрувальники. Зловмисники зламували облікові записи працівників підприємства-жертви, використовуючи інформацію з відкритих джерел та методи соціальної інженерії. Хакери розповсюджували шкідливий програмний код у корпоративній екосистемі, отримували доступ до серверів та викрадали з них інформацію. Дані на комп’ютерах жертв зашифровувалися. За дешифрування інформації члени хакерської групи вимагали мільйонні виплати у криптовалюті. Наприклад, за відновлення роботи серверів однієї з провідних хімічних компаній Нідерландів, зловмисники вимагали 450 BTC (біткоінів) – 48 млн грн, на підконтрольний криптогаманець.
За кілька років зловмисники зашифрували понад 1000 серверів світових підприємств та спричинили збитків на понад 3 млрд грн.
Для знешкодження угруповання до Києва прибули понад 20 правоохоронців з Норвегії, Франції, Німеччини та ФБР (США). У Нідерландах Європол створив спеціальну робочу групу та Віртуальний командний пункт для аналізу інформації щодо слідчих дій в Україні.
Правоохоронці провели понад 30 обшуків у приміщеннях та авто фігурантів на Київщині, а також у Черкаській, Рівненській та Вінницькій областях. Вилучено комп’ютерну техніку, авто, банківські та сім-картки, “чорнові” записи, десятки електронних носіїв інформації та інші докази протиправної діяльності. Зокрема, майже 4 млн грн та криптовалютні активи.
Слідчі Головного слідчого управління Нацполіції відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж), ч. 2 ст. 361-1 (Створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, їх розповсюдження або збут), ч. 4 ст. 189 (Вимагання) КК України. Трьом фігурантам повідомлено про підозру. Наразі правоохоронці встановлюють місцезнаходження інших членів угрупування.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…