Київстар, Vodafone, lifecell: в Україні запроваджують європейські норми для мобільного зв’язку

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Незабаром українці зможуть вільно подорожувати країнами Європейського Союзу. Це дозволить їм користуватися мобільним зв’язком за кордоном за тими ж тарифами, що і в Україні. Ініціатива має на меті підвищити зручність спілкування та подорожей.

Законопроект зареєстрований у Верховній Раді.

Реклама

Згідно з пояснювальною запискою, спільна роумінгова зона між Україною та ЄС дозволить громадянам обох країн вільно подорожувати в межах цієї зони та користуватися послугами “такого ж роумінгу, як у власній країні” без додаткових витрат.

У майбутньому Україна повинна буде дотримуватися європейських правил роумінгу. Це пов’язано з тим, що це є передумовою для створення єдиної роумінгової зони між Україною та ЄС; очікується, що до 24 квітня 2024 року українське законодавство у цій сфері буде синхронізовано з європейським.

Українці зможуть користуватися власними тарифами на мобільний зв’язок у країнах-членах ЄС без додаткових витрат на роумінг; громадяни ЄС матимуть такі ж переваги під час перебування в Україні. Ініціатива сприятиме вільному пересуванню громадян обох сторін по спільній роумінговій зоні.

Громадяни України, які перебувають у країнах ЄС, зможуть користуватися безкоштовним роумінгом на тимчасовій основі. Ініціатива була запроваджена мобільними операторами у 2022 році у зв’язку зі збільшенням кількості українців, які подорожують до Європи внаслідок повномасштабного російського військового вторгнення.

Влітку 2023 року безкоштовний роумінг для громадян України було розширено в результаті угоди між 22 мобільними операторами Європейського Союзу та сімома українськими компаніями.

Щоб скористатися цим, їм потрібно лише вчасно поповнювати свої рахунки.

Як показала несподівана перевірка компаній, проведена Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) у жовтні, більшість мобільних операторів виявилися не готовими до перебоїв у роботі, з якими вони стикалися в минулому не були готові до повторення минулого.

Всі три компанії були визнані порушниками.

Комісія очікувала мінімум помилок під час цих перевірок, але виявила, що мобільні оператори не були готові до перебоїв у роботі.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ