Як ПриватБанк, monоbank, Ощадбанк та інші заробили рекордні гроші на комісіях

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

В Україні, незважаючи на війну, банки отримали рекордний, за багато років, прибуток. Водночас заробляли банки не за фінансування в економіку, а за допомогою боргових цінних паперів і комісій для клієнтів. Про це розповідає Оглядач.

Клієнти можуть і не здогадуватися про те, за що платять банкам. Знімаючи готівку, роблячи перекази, поповнюючи скарбничку, виводячи баланс за рахунком і навіть змінюючи ПІН-код, у таких випадках клієнти зобов’язані сплачувати комісію, але не у всіх банках.

Реклама

Розмір комісії та її наявність залежить від конкретного банку, однак абсолютно усі фінансові установи заробляють на рахунках.

Банки заробляють на державних цінних паперах та комісії мільярди гривень. За даними НБУ, лише за перші 9 місяців чистий прибуток банків склав 110 мільярдів гривень, при цьому прибуток за операції зріс на 18%.

ПриватБанк повідомляє, що свою кредитну картку видав вже 18 мільйонам клієнтів. Якщо ж платити за цією карткою, то з кожного платежу доведеться заплатити 4% комісії. При кожному знятті готівки доведеться сплачувати певний відсоток комісії.

За переказ коштів також доводиться сплачувати 3.5% комісії, якщо це кошти з кредитної картки. Комісії доводиться платити на кожному кроці.

При знятті готівки двічі на місяць Монобанк бере комісію у розмірі 0.9%. Також у Монобанку вища комісія на переказ.

З кредитки не вигідно переказувати гроші, на ній не вигідно накопичувати і за її допомогою не варто знімати гроші. Для цього існують дебетові карти, тоді розмір комісії на такі послуги дорівнює нулю.

За допомогою кредиток краще оплачувати покупки, адже банк не знімає відсоток за використання кредитної картки.

Банки фактично під великий відсоток кредитують українську державу і це забезпечує рекордний за багато років прибуток.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ