Нещодавно компанія Apple заявила, що Safari – це три різні браузери, намагаючись уникнути регулювання з боку Європейського Союзу.
Ця заява була зроблена в серпні в рамках відповіді ЄС, незадовго до того, як Європейська комісія віднесла платформи Apple iOS, App Store і Safari до платформ-шлюзів. Така класифікація означає, що тепер компанія Apple повинна забезпечити відповідність цих платформ вимогам Закону про цифрові ринки (DMA), зокрема, дозволити використання браузерних движків, відмінних від WebKit, та можливість встановлення сторонніх магазинів додатків.
Як стало відомо, отримавши інформацію про те, що Safari може потрапити під дію DMA, Apple направила до Європейського союзу офіційну відповідь, в якій стверджує, що Safari – це «три різні браузери». Заява компанії заснована на тому, що Safari для iOS, iPadOS і macOS абсолютно різні та служать для різних цілей.
Як приклад Apple навела функцію бічної панелі Safari на iPadOS та macOS, яка дозволяє користувачам бачити відкриті вкладки, групи вкладок, закладки та історію відвідувань. Оскільки ця функція недоступна у версії Safari для iOS, Apple стверджує, що це зовсім інший браузер. Компанія додала, що кожна версія Safari служить користувачам для різних цілей, залежно від пристрою, з якого здійснюється вихід в Інтернет.
Далі Єврокомісія зазначила, що функціональність Safari і технології, що лежать в його основі, практично ідентичні на різних платформах. Комісія навіть посилається на власні маркетингові матеріали Apple, присвячені функції Continuity, які, здається, суперечать заявам компанії і містять тезу «Та сама Safari. Інший пристрій». У результаті Комісія відхилила твердження Apple і наполягає на тому, що “Safari кваліфікується як єдиний веб-браузер, незалежно від пристрою, з якого здійснюється доступ до сервісу”.
Тепер компанія Apple зобов’язана забезпечити відповідність Safari вимогам DMA, наприклад, дозволити використання браузерів на базі сторонніх двигунів iOS і iPadOS. Компанії, які не дотримуються нових правил, ризикують зіткнутися з розслідуваннями з боку ЄС, значними штрафами та застосуванням «поведінкових чи структурних заходів». Штрафи можуть досягати 10% від світового обороту компанії, а за повторного порушення – 20%.
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…