Новини України та Світу

Санкції США різко прискорили зростання виробництва чіпів у Китаї

Share
Час читання: 2 хв.

Посилення технологічних санкцій з боку США, з одного боку, ускладнить ситуацію для китайської напівпровідникової промисловості, але з іншого – дасть змогу Пекіну зрозуміти, що самозабезпечення – це єдино правильне рішення в довгостроковій перспективі.

Китайський ринок напівпровідників дедалі активніше блокується американськими та західними компаніями. На цю тему поміркував Скотт Фостер, генеральний директор американської медіакомпанії “Томсон Рейтер”.

На тлі скорочення експорту західних технологій китайські чіпмейкери семимильними кроками рухаються вперед, поки Міністерство торгівлі США намагається пояснити свої санкції міркуваннями національної безпеки Насправді деякі китайські компанії, які займаються розробкою мікросхем, виробництвом устаткування і ливарним виробництвом, уже отримують певні переваги від каральних заходів Міністерства торгівлі Сполучених Штатів, спрямованих на розрив їхніх ланцюжків поставок в ім’я захисту національної безпеки США.

З іншого боку, такі технологічні експортери, як американська Nvidia та нідерландська ASML, можуть втратити значну частку своїх глобальних продажів через експортні обмеження Вашингтона, а будь-які вигоди від нещодавніх спроб адміністрації Байдена послабити напруженість у відносинах із Китаєм, можливо, вже зведені нанівець.

17 жовтня Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США (Bureau of Industry and Security, BIS) оголосило про запровадження нових обмежень на експорт до Китаю мікросхем, які використовуються в системах штучного інтелекту (ШІ) та інших передових обчислювальних додатках, а також нового технологічного обладнання для виготовлення напівпровідників та опосередкованих поставок цієї продукції. У “чорному списку організацій” BIS, на які поширюються експортні обмеження США, нещодавно з’явилися ще дві китайські компанії. Нові правила доповнюють правила, запроваджені в жовтні минулого року – формально з метою розв’язання проблем національної безпеки США, пов’язаних із модернізацією китайських збройних сил, але водночас покликані перешкоджати технологічному та економічному прогресу Китаю.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Huawei
  • Останні записи

    3 ситуації, коли смартфон стає загрозою для життя

    Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…

    16.11.2024

    Шахраї в Telegram використовують нову схему обману

    У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…

    16.11.2024

    Xiaomi 15 Pro показав кращі результати за iPhone 16 Pro Max у тестах батареї

    За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…

    16.11.2024

    Samsung запатентувала смартфон з вібруючим дисплеєм

    У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…

    16.11.2024

    Samsung готує бета-версію One UI 7

    Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…

    16.11.2024

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024