Новини України та Світу

Санкції США різко прискорили зростання виробництва чіпів у Китаї

Share
Час читання: 2 хв.

Посилення технологічних санкцій з боку США, з одного боку, ускладнить ситуацію для китайської напівпровідникової промисловості, але з іншого – дасть змогу Пекіну зрозуміти, що самозабезпечення – це єдино правильне рішення в довгостроковій перспективі.

Китайський ринок напівпровідників дедалі активніше блокується американськими та західними компаніями. На цю тему поміркував Скотт Фостер, генеральний директор американської медіакомпанії “Томсон Рейтер”.

На тлі скорочення експорту західних технологій китайські чіпмейкери семимильними кроками рухаються вперед, поки Міністерство торгівлі США намагається пояснити свої санкції міркуваннями національної безпеки Насправді деякі китайські компанії, які займаються розробкою мікросхем, виробництвом устаткування і ливарним виробництвом, уже отримують певні переваги від каральних заходів Міністерства торгівлі Сполучених Штатів, спрямованих на розрив їхніх ланцюжків поставок в ім’я захисту національної безпеки США.

З іншого боку, такі технологічні експортери, як американська Nvidia та нідерландська ASML, можуть втратити значну частку своїх глобальних продажів через експортні обмеження Вашингтона, а будь-які вигоди від нещодавніх спроб адміністрації Байдена послабити напруженість у відносинах із Китаєм, можливо, вже зведені нанівець.

17 жовтня Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США (Bureau of Industry and Security, BIS) оголосило про запровадження нових обмежень на експорт до Китаю мікросхем, які використовуються в системах штучного інтелекту (ШІ) та інших передових обчислювальних додатках, а також нового технологічного обладнання для виготовлення напівпровідників та опосередкованих поставок цієї продукції. У “чорному списку організацій” BIS, на які поширюються експортні обмеження США, нещодавно з’явилися ще дві китайські компанії. Нові правила доповнюють правила, запроваджені в жовтні минулого року – формально з метою розв’язання проблем національної безпеки США, пов’язаних із модернізацією китайських збройних сил, але водночас покликані перешкоджати технологічному та економічному прогресу Китаю.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Huawei
  • Останні записи

    Apple змусила Intel відступити: чому компанія не змогла зберегти лідерство в процесорах

    Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…

    25.12.2024

    Грудневе оновлення для Google Pixel викликає скидання мережі на смартфонах

    На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…

    25.12.2024

    Смартфони 2025 року отримають екрани з революційним антивідблисковим покриттям

    Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…

    25.12.2024

    Apple оновить AirTag вперше за 4 роки: запуск у 2025 році

    За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…

    25.12.2024

    Примусовий продаж Chrome та Android: як Google протистоїть регуляторам

    Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…

    25.12.2024

    Nothing розширює лінійку смартфонів Phone (3a) і Phone (3a) Plus

    Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…

    25.12.2024