Apple замінила Lightning на USB-C в iPhone 15 Pro Max не просто так

UPG

Однією з найслабших сторін всіх айфонів до цього року була низька швидкість передавання даних при підключенні дротом. Дивного в цьому нічого особливо не було, оскільки в смартфонах Apple використовувався роз’єм з 2012 року з підтримкою USB 2.0 і максимальною швидкістю 480 Мбіт/с. Як він з’явився в iPhone 5, так без будь-яких значущих змін і застосовувався до iPhone 14 Pro Max включно. Але в iPhone 15 компанії з Купертіно довелося перейти на USB-C. І тут на нас чекав перший сюрприз. Базові моделі так і зберегли підтримку USB 2.0 з колишніми параметрами, а ось iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max тепер можуть скидати інформацію по дроту на швидкості до 10 Гбіт/с.

Причому Apple окремо відзначила цей момент на презентації як якесь велике досягнення. З урахуванням того, що USB-C давно використовується в більшості смартфонів на Андроїд, то логічно порівняти їх між собою і визначити, чи справді передача файлів по дроту в iPhone 15 Pro працює швидше за інші телефони, чи це черговий маркетингових хід від Apple.

Яка швидкість передачі даних у USB-C в iPhone 15 Pro Max

Порівнювати швидкість передачі даних по дроту в iPhone 15 Pro Max найкраще з таким же флагманом. На цю роль ідеально підходить Samsung Galaxy S23 Ultra. Саме ці дві моделі і вирішив зіштовхнути між собою блогер Девід Гаррі. Для тестування швидкості він вирішив скористатися зовнішнім накопичувачем Samsung T7 USB-C SSD і кабелем USB-C на USB-C з підтримкою Thunderbolt 4. У процесі передачі використовувався файл розміром 67 Гб. Спочатку його скинули зі смартфона на SSD, а потім назад. У підсумку вийшли такі значення:

Напрям iPhone 15 Pro Max Galaxy S23 Ultra
З телефону на SSD 2 хвилини 9 секунд 3 хвилини 32 секунди
З SSD на телефон 1 хвилина 46 секунд 5 хвилин 34 секунди

Вражає різниця? Виходить, що під час передачі файлу зі смартфона на зовнішній накопичувач новий iPhone, в якому USB-C з’явився вперше, швидший у 1,6 раза. Причому за часом видно, що це не похибка, а дійсно серйозна різниця. Якщо ж дивитися на значення при передачі з SSD на смартфон, то тут взагалі щось неймовірне. Менше двох хвилин знадобилося iPhone 15 Pro Max, а Galaxy S23 Ultra не впорався навіть за 5 хвилин. Йому знадобилося в 3,2 разів більше часу. Припустити скільки пішло б у Айфона з Lightning на цю операцію зовсім страшно. На передачу файлу в 3 ГБ на iPhone 14 Pro Max витрачається близько 1 хвилини. Ну а скільки буде передаватися 67 ГБ визначити вже не складно. За підсумками тесту Харрі розрахував швидкість, з якою здійснювалася передача даних у кожному конкретному випадку. У нього вийшли такі значення:

Напрям
iPhone 15 Pro Max Galaxy S23 Ultra
З телефону на SSD 558 Мб/с 339 Мб/с
З SSD на телефон 672 Мб/с 215 Мб/с

Не кожен комп’ютер може скидати дані на такій швидкості на зовнішні накопичувачі. Тож якщо ви, як і я, до цього тесту думали, що Apple вкотре вирішила впровадити функцію, яка вже давно у всіх є, то це не так. Навіть, здавалося б, наворочені флагмани на Андроїді так не вміють. Ті, хто планує використовувати iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max для професійної зйомки, точно оцінять таку можливість по достоїнству.

Як скинути файли з iPhone 15 Pro Max

Без сумісного дроту домогтися високої швидкості передачі даних не вийде
Найголовніше, про що необхідно знати, перш ніж починати скидати якісь дані з айфона або, навпаки, на нього, – це те, що для цього знадобиться спеціальне обладнання. Недостатньо дістати зовнішній жорсткий диск десятирічної давності, взяти комплектний дріт для зарядки і за допомогою них досягти хорошої швидкості. Перед цим доведеться як слід розщедритися. Насамперед вам знадобиться дріт із підтримкою Thunderbolt 3 або 4. У тесті, який ми розглядали вище, використовувався якраз другий варіант. Але через обмеження в самому Айфоні підійде і Thunderbolt 3. Різницю ви точно не помітите. Він якраз і коштує злегка дешевше. Якщо ж ви готові заплатити трохи більше, то беріть Thunderbolt 4. Якраз із запасом.

На додаток до цього вам знадобиться зовнішній накопичувач, який підтримує подібну швидкість передачі даних. Можна не ламати голову і просто взяти аналогічний тому, який використовувався в тесті Девіда Гаррі. Це Samsung T7 USB-C SSD. Ціна на нього, звісно, не зовсім гуманна, але зате абсолютно ніяких проблем із сумісністю. Ви точно знатимете, що така зв’язка працює. А можна трохи заощадити і зібрати накопичувач самому. Для цього вам знадобиться окремий SSD і спеціальний корпус для нього, який забезпечить високу швидкість передачі даних. Тож якщо ви не готові викласти кругленьку суму за накопичувач від Samsung, то можете піти другим шляхом. Головне – точно знати, що ви будете ним регулярно користуватися. В іншому разі це будуть гроші на вітер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я