Колись Apple прагнули до здешевлення смартфонів, але це в минулому. Компанія вважала доступність телефонів для клієнтів невигідною метою. Тепер і Samsung йде цим шляхом.
За останні роки Apple досягла дивовижного успіху в бізнесі з iPhone. Компанія переконала світ купувати дорожчі моделі iPhone Pro, і цього року вони не планують нічого змінювати. Так, смартфони подорожчали не тільки в Росії через санкції.
В Apple зрозуміли: коли йдеться про пристрій, який клієнт завжди має з собою, люди хочуть мати найкраще, що тільки можуть собі дозволити. Ні, дешеві моделі теж успішно продаються. Але Apple прагне встановлювати ціни та характеристики пристроїв таким чином, щоб покупцям завжди було спокусливо придбати більш високоякісну модель за трохи більшу суму.
Бізнес будується не тільки на збільшенні кількості продажів, а й на максимізації прибутку від кожного продажу.
Конкуренція на ринку смартфонів висока. Бюджетний сегмент – величезна індустрія з низьким прибутком від пристроїв низької якості за агресивними цінами. Ця ситуація характерна для ринку Android початкового рівня і призводить до цінових війн, поглинань компаній і розчарування користувачів через неякісні дешеві телефони.
Apple завжди була орієнтована на ринок більш дорогих смартфонів. Ось чому Айфони такі дорогі, і так буде далі.
Що робити бідним? Не мріяти про Айфон?
Альтернативний шлях в екосистему iOS – купівля вживаних пристроїв, і з цієї причини iPhone домінує на ринку вживаних пристроїв.
Згідно з опитуваннями, навіть старі iPhone все ще вважаються чудовими телефонами, оскільки вони отримують оновлення програмного забезпечення і безпеки. Це дає змогу компанії зберегти прихильність клієнтів до бренду. Apple надає привабливе програмне та апаратне забезпечення, яке люди цінують.
Samsung прагне до більшого… доходу
Samsung прагне піти шляхом Apple, представляючи дорожчі моделі зі значними оновленнями функцій. Це дає змогу компанії збільшувати маржу і залучати клієнтів до своїх преміальніших пристроїв. А все тому, що продажів смартфонів по всьому світу стає все менше.
Компанії шукають способи збільшити дохід, пропонуючи пристрої з поліпшеними характеристиками. І дорожче.
Золота лихоманка смартфонів
Здається, що недорогі пристрої все ще продаються у великих обсягах, але вони невигідні ні для виробника, ні для дилера.
Виробництво безлічі дешевих телефонів шкодить екології та вимагає вкладення цінних ресурсів: корисних копалин, праці, управління тощо. А прибуток крихітний.
Тож єдиним розумним виходом є ціновий рух вгору. Переслідуючи цю стратегію, компанії змінюють правила гри в сегменті смартфонів. Є висока ймовірність, що ми будемо дедалі більше платити і дивуватися, чому телефони такі дорогі.