До 2030 року планується масова відмова від смартфонів: чим їх замінять

UPG

Таку заяву зробив Пекка Лундмарк (глава Nokia) на Давоському форумі, який проходив у травні. Здавалося б, що це чергова фантазія про майбутнє, яких звучить більш ніж достатньо з вуст різних політиків, бізнесменів і сильних світу цього. Але у цієї заяви все таки є технічне підґрунтя.

Однією з головних концепцій розвитку стільникових мереж і взагалі технологій є створення інфраструктури для Метавсесвіту. Під цим терміном розуміють світ, у якому люди взаємодіють один з одним дистанційно через усілякі гаджети доповненої та віртуальної реальності. Вони створюватимуть настільки потужне відчуття присутності, що ділові відрядження, туризм, поїздки до родичів просто виявляться непотрібними. І взагалі виходити з дому особливої необхідності не буде.

Так, це концепція, тому вона має дуже футуристичний вигляд і її дуже складно спроектувати на наше повсякденне життя. Це й не потрібно. Насправді, мета всіх концепцій (як, наприклад, концепткарів на автосалонах) лише задавати напрямок розвитку.

Головне, що потрібно зрозуміти: у майбутньому буде багато гаджетів віртуальної та доповненої реальності, що спрощує наше спілкування, розваги та роботу. Ось і все. А можливо це стане завдяки якісному розвитку стільникових мереж і появі поколінь 5.5G і 6G.

Одними з основних вимог до нових стандартів стільникового зв’язку будуть суттєве зменшення затримок, геолокація в приміщеннях і надточна синхронізація.

Це дасть змогу суттєво збільшити функціонал пристроїв, зробити відгук миттєвим, реалістичним. Крім того, можна буде перемістити обчислювальну частину для створення віртуальної реальності з кінцевих пристроїв на сервери, що зробить гаджети простішими, компактнішими та дешевшими.

Одним із пристроїв, які прийдуть на зміну смартфонам, на думку глави Нокії, стануть окуляри доповненої реальності. Користувачеві вже не потрібен буде екран, оскільки вся інформація буде проектуватися на скло окулярів, будь-яку поверхню або навіть просто висіти в повітрі. Керувати ними можна буде голосом або навіть через нейроінтерфейс, тобто командами безпосередньо з мозку.

І дата – 2030 рік дуже точно збігається з іншою прогнозованою датою – початком експлуатації мереж 6G. Уже зараз триває стадія обговорень концепції та фундаментальних досліджень. Приблизно до 2025 року почнеться специфікація стандарту. До 2028 року будуть перші тести і початок виробництва гаджетів, здатних працювати з 6G. Ну і через пару років – перші мережі. І це плани не конкретно Нокіа, а всіх виробників та інститутів.

Тому те, що сказав Пекка Лундмарк – це фактично переказ концепції розвитку стільникових мереж. Чи буде відмова від смартфонів до 2030 року? Не думаю. Швидше за все, ми побачимо появу нових пристроїв, які сильно спростять і урізноманітнять наше життя. Пройдуть ще десятиліття перш ніж ми почнемо відмовлятися від смартфонів. Хоча це теж лише мої здогадки.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я