ПриватБанк заблокував рахунок: чому клієнт банку втратив понад 100 тис. гривень

UPG

Згідно з українським законодавством, банківські установи можуть блокувати та обмежувати операції на рахунках фізичних, юридичних осіб та ФОП, які працюють на тимчасово окупованій території. З такою ситуацією зіткнувся клієнт ПриватБанку, який відновив свій бізнес у тимчасово окупованому Мелітополі.

Про це він написав у розділі відгуків на порталі Мінфін.

Що сталося з рахунком клієнта

У квітні 2022 року український підприємець виїхав з України до Словаччини, отримав статус тимчасового захисту та вирішив відновити роботу свого бізнесу у Мелітополі. Проте клієнт ПриватБанку не змінив місце податкової реєстрації, тож зіткнувся з певними проблемами.

«Вклали грошей, реанімували бізнес, який був у Мелітополі, почали робити продажі. Потім банк вирішив заблокувати оплати від покупців на суму 102 000 гривень та попросили надати їх паспорти», – розповів чоловік.

Фінустанова заблокувала грошові перекази на рахунок клієнта, бо, згідно з чинним законодавством, українські банки не можуть допомагати українцям вести підприємницьку діяльність та сплачувати податки на СОТ.

Як відреагували у ПриватБанку

Працівники фінустанови відповіли клієнту, що вести бізнес на тимчасово окупованій території дозволено лише за умови зміни місця податкової реєстрації. Це передбачає ЗУ «Про забезпечення прав та свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

“У разі перереєстрації підприємства на підконтрольній території рішення про обмеження буде переглянуто”, – пояснили в ПриватБанку.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я