Як раніше вже не буде, тепер усі платежі підозрілі: банки оновили суми, за які негайно заблокують картку

UPG

Нацбанк України змінив правила фінансового моніторингу, які діють у країні вже деякий час. Зміни було внесено 5 вересня, а набрали сили вони вже з четверга, 7 вересня. Про зміни НБУ повідомив на сайті.

Одне з нововведень — розширення переліку фінансових операцій, які фінансовий регулятор вважає підозрілими.

Якщо сума вдвічі перевищує максимальну суму фінансової операції, заявленої клієнтом, банк повинен вважати це підозрілим чинником.

Але ця вимога не поширюється на клієнтів — фізичних осіб, які здійснюють звичайні фінансові операції на суми та в обсязі з раціональним обґрунтуванням.

Фінансові установи зобов’язані протягом 10 днів з моменту проведення операції зафіксувати та проаналізувати відповідне перевищення з боку клієнта, щоб переконатися у їхній підозрілості. Якщо це підтвердитись, тоді рахунок заблокують.

Експерти пояснили, що максимальну щомісячну суму операцій заявляє сам клієнт, вказуючи в анкеті або озвучуючи її співробітнику банку під час оформлення банківської картки або під час наступних верифікацій.

У деяких випадках власнику картки потрібно 1-2 рази на рік з’явитися до фінансової установи та підтверджувати вхідні дані.

Тобто якщо заробітна плата становить 30 тис. грн, а людина вказала максимальну суму в 40-50 тис. грн. Якщо клієнт планує зробити велику покупку, тоді потрібно вказати максимальну суму, пропорційну відповідній покупці.

Вказується, що раніше таких вимог не було, і вони не озвучувалися людям. Деякі клієнти брали під контроль при перевищенні 50%, а для інших — на 80-100%. Тепер НБУ встановив чіткі критерії для всіх українців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я