Київстар, Vodafone та Lifecell готуються до блекауту: чи будуть українці взимку зі зв’язком

UPG

Під час минулих блекаутів українці зіштовхнулися із проблемами мобільного зв’язку та інтернету. Київстар, Vodafone та Lifecell мали підготуватися до чергових можливих відключень електроенергії цієї осені та взимку, щоб забезпечити безперебійну роботу зв’язку та мобільного інтернету, проте оператори не готові на всі 100% до цього.

Як оператори повинні підготуватися до блекаутів

Усі українські мобільні оператори мають забезпечити автономність та безперервність надання послуг своїм абонентам протягом 3 діб, щоб не допустити проблем зі зв’язком , як під час минулих блекаутів.

Основними показниками готовності операторів до блекаутів цього осінньо-зимового періоду є:

    • кількість електрогенераторів для забезпечення зв’язком критично необхідних об’єктів з кожної з областей;
    • рівень забезпечення пально-мастильними матеріалами для джерел резервного електроживлення;
    • кількість автономних джерел живлення та резервування їх роботи по об’єктах у кожній з областей;
    • готовність операторів оперативно реагувати на втрати резервів і замінювати генератори, що вийшли з ладу, на інші.

У НКЕК пояснили , що в результаті проведених перевірок Київстару, Vodafone та Lifecell було виявлено певні порушення у всіх трьох операторів.

“Ми двічі йшли назустріч операторам і своїм рішенням продовжували терміни усунення порушень, зазначених у приписах, на додаткових 30 днів, адже з розумінням ставимося до тривалості процедур пошуку, купівлі та встановлення генераторів та АКБ”, – йдеться у повідомленні .

Хто з операторів не готовий до чергових відключень світла

Поки що не всі оператори вжили необхідних заходів для забезпечення автономності та безперебійної роботи зв’язку. Це було виявлено під час перевірки готовності операторів до тридобового блекауту.

“Вимушено констатувати, що остання проведена перевірка готовності до тридобового блекауту в мережі Lifecell у Рівненській області показала готовність до забезпечення зв’язком для менш ніж 50% критично важливих об’єктів з необхідного мінімуму в цьому регіоні”, – зазначили в НКЕК .

Комісія звернулася до Lifecell із проханням негайно усунути ці порушення та належним чином підготуватися до чергових блекаутів. Якщо мобільний оператор цього не зробить, на нього можуть накласти штрафні санкції .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я