У світлі нещодавніх заяв керівництва Huawei про можливе повернення компанії на ринок 5G-смартфонів у Мережі з’явилися чутки про те, що компанія вже розпочала тестування власних 5G-чіпів. Ці чутки підтверджують очікування про відновлення діяльності Huawei в цьому сегменті ринку, незважаючи на санкції і те, що Qualcomm поставляє китайській компанії лише 4G-чіпи.
На початку серпня головний виконавчий директор Huawei, Річард Ю (Richard Yu), заявив про можливе повернення флагманських 5G-смартфонів компанії на ринок. Китайські ЗМІ, посилаючись на джерела, повідомляли, що старт продажів 5G-смартфонів Huawei очікується наприкінці 2023 року, можливо, навіть у жовтні.
З недавніх публікацій у китайських медіа стало відомо про тестування 5G-чіпів і однокристальних платформ якоюсь компанією. Продуктивність цих чипів наближається до рівня флагманських рішень. Вважається, що смартфон з такими чіпами може вийти як флагманська модель. Ймовірно, за цими випробуваннями стоїть Huawei.
Проте, на останньому засіданні за підсумками фінансового року Qualcomm команда керівників підтвердила, що вони не отримували дозволу на поставку 5G-чіпів Huawei. Це відповідає колишнім коментарям Річарда Ю про те, що Qualcomm не відновила постачання 5G-чіпів.
Через неможливість імпорту чіпів, Huawei, судячи з усього, вирішила покладатися на власні сили. Раніше Huawei вже виробляла власні чіпи з 5G у сімействі Kirin, але на потужностях TSMC, до якого через американські санкції втратила доступ. За наявною інформацією, тепер вона співпрацює з компанією SMIC для виробництва чипів. Повідомляється, що Huawei може створити нову однокристальну платформу Kirin або інтегрувати 5G-модеми окремо.
Однак у виробництві Huawei може покладатися тільки на SMIC, і з огляду на її обмежені виробничі потужності для техпроцесу, близького до 7-нм технології TSMC, експерти прогнозують, що обсяги постачань 5G-смартфонів Huawei можуть скласти всього лише від 2 до 3 млн пристроїв.