ПриватБанк вже не вперше потрапляє у скандал через видачу неліквідних доларів клієнтам. Одержувачам SWIFT-переказів доведеться ретельніше перевіряти купюри, які видають на касі, та запастися терпінням, оскільки надалі при обміні валют можна втратити від 10 до 30 відсотків суми. Про це пише ” Хвиля ” з посиланням на відгук на ПриватБанк на порталі Мінфін.
У держбанку підсунули неліквідні долари
Клієнтка розповіла, що прийшла забрати SWIFT-переказ, заздалегідь замовивши певну суму в доларах, вистояла черга. Проте на касі держбанку їй видали неліквідні долари.
“В результаті мені видали неліквідні доларові купюри з дисками і закляті скотчем, я попросила касира мені їх замінити, але мені касир відмовила, видавши чек і гроші”, – зазначила вона.
Жінка звернулася до керівника відділення і тоді їй погодилися поміняти купюри. Ось тільки зробили це неохоче, протягом 20 хвилин, намагаючись підсунути між нормальними купюрами «зіпсовані».
«Касир відбирала купюри, і щоразу вони нічим не відрізнялися, я постійно повертала якісь купюри тому, що вони були з дірками, з плямами з якимись написами та печатками. Щоразу касир забирала ці гроші перераховувала, допоки клієнти, які чекали, в черзі вже не витримали і почали чомусь мене з дитиною ображати», — поскаржилася вона.
Клієнтка з дитиною поспішила забрати гроші та піти, а потім виявила, що таки касир підсунула під час останнього перерахунку діряві купюри, за які потрібно при обміні в обмінному пункті сплатити від 10 до 30% комісії. Зазначається, що клієнт втрачає певний відсоток на комісії банку, а тепер має віддати частину суми через держбанк.
«Я взагалі таке може бути, чому я маю замість 100 доларів отримати 70, комісію в банку за відправку я вже сплатила. Після звернення на гарячу лінію мені сказали, що ці гроші можна потім покласти на рахунок і заплатити ще раз комісію і витратити купу часу, які простояли в черзі. Такі махінації проводить банк, чому ж ви ці купюри тримаєте в обігу, відправте, твори, їх на інкасацію, а не туліть бідним людям», — йдеться у відгуку.
Відповідь ПриватБанку
Служба підтримки держбанку пообіцяли перевірити ситуацію у відділенні, де стався конфлікт, та зв’язатися з клієнтом після проведення перевірки.