Українці щодня стають жертвами шахрайства та втрачають власні кошти з банківських рахунків. Засновник Monobank оприлюднив реальну статистику карткового шахрайства та наголосив, що, незважаючи на надійну систему безпеки, загальна сума втрат клієнтів є досить високою.
Цифровізація принесла в наше життя безліч різноманітних зручностей. Однак з’явилися й нові небезпеки. Шахраї практично безперервно вигадують нові способи заволодіння чужими коштами. Тим паче, що цифрові технології дають змогу вкрасти солідні суми, не виходячи з квартири. За словами співзасновника Monobank Олега Гороховського, тільки з початку березня поточного року сума, яку втратили клієнти банку, досягла 111,4 млн грн. Водночас, завдяки системі безпеки вдається запобігти 80% спроб викрадення коштів.
“Погляньте на динаміку шахрайства за нашими картами. Такою інформацією із вами не поділиться жоден банк. І це при тому, що ми досягли космічного рівня протидії. Наші моделі зупиняють понад 80% цього безумства і якби не вони, ці цифри були б утричі-вчетверо вищими”, – зазначив Гороховський.
Фінансист каже, що найпоширенішими методами заволодіння чужими коштами є виманювання даних, фішинг, соціального інжинірингу, псевдобіржі та псевдоброкери або просто ненадання товарів та послуг, які сплатив клієнт.
Тому Олег Гороховський зазначає, що населення має підвищувати свою фінансову обізнаність. Адже за нехтування нею часто доводиться платити із власної кишені.
“Фінансова поінформованість має щеплюватися як вакцина”, – прокоментував ситуацію співзасновник Monobank.
Експерт також додав, що таку “вакцину” від надмірної довірливості щомісяця отримують приблизно 5000 клієнтів фінустанови.