Нова функція Android дасть змогу дізнатися, що за вами стежать

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Не так давно ми увійшли в еру відстеження та пошуку загублених речей. Технології дійшли до того рівня, що супутниковий зв’язок, модуль передавання сигналу, пам’ять для вбудованого ПЗ, крихітний процесор і рік автономності змогли вміститися в мініатюрному трекері розміром з монету. У таких трекерів є як хороші, так і погані сторони. Хоча вони можуть спростити пошук предметів, їх також можна використовувати для відстеження вашого місцезнаходження. Apple з самого старту продажів почала боротися з незаконним стеженням, нехай і не дуже успішно. А тепер і Google впроваджує інструменти, які можуть допомогти знизити небезпеку, яку становлять Bluetooth-трекери.

Чи можна якось зрозуміти, що за тобою стежать

Google оголосила про впровадження нової функції, яка допоможе захистити вас від небажаного відстеження Bluetooth-міток. Повідомляється, що найближчими днями користувачі Android отримають доступ до сповіщень про невідомі трекери. Ця функція буде доступна для будь-якого пристрою з Android 6.0 або вище. Google каже, що її сповіщення про невідомі трекери пропонують три способи захистити себе від небажаного стеження: повідомлення, дії та сканування.

Реклама

Коли цю функцію ввімкнено, ви будете попереджені (через сповіщення), що невідомий Bluetooth-трекер, який спочатку належав комусь іншому, зараз перебуває не в господаря, а поруч із вами. Якщо ви натиснете на попередження, ви побачите повідомлення, що можете дізнатися більше про трекер і переглянути мапу того місця, де трекер був помічений поруч із вами. Крім того, буде опція “Відтворити звук”, яка змусить трекер видавати шум, щоб ви могли знайти його без відома власника. Цей інструмент уже працює з Apple AirTag, але з часом буде поширений і на інші бренди.

Що можна дізнатися про те, хто за тобою стежить

Щодо дій, ця функція надасть інформацію про трекер, наприклад, його серійний номер та останні чотири цифри номера телефону власника. Для цього треба прикласти трекер до задньої стінки телефону, щоб через NFC зчитати інформацію, яка вас цікавить. Ви також отримаєте поради про те, що робити далі і як фізично відключити трекер, щоб припинити стеження.

Остаточне використання цієї функції дозволить вам вручну сканувати найближчі трекери. Перейшовши в “Налаштування”> “Безпека та надзвичайні ситуації”> “Попередження про невідомі трекери”, ви зможете натиснути кнопку “Сканувати зараз”. Google каже, що сканування триватиме 10 секунд, і вам буде представлено список трекерів, які знаходяться поруч із вами. При цьому, виводитися будуть тільки ті мітки, які спочатку були прив’язані до іншого власника, а зараз “пішли у вільне плавання”.

Звісно, така боротьба за нашу приватність є винятково корисною і оцінити її можна лише позитивно. Крім того, що таємне стеження за будь-ким з використанням технічних засобів є незаконним, це ще й не етично. А для того, за ким стежать, це дуже неприємно. Тому поява інструменту, який дає змогу боротися з таким стеженням, дуже добрий знак.

Поява чогось подібного на кросплатформенній основі була питанням часу, адже щойно Apple випустила AirTag, користувачі одразу заговорили про те, що це інструмент для потенційного стеження. Система моніторингу чужих міток розвиватиметься й надалі.

Як працює пошукова мітка

Багато хто запитає, чому це стали робити тільки зараз, адже пошукові мітки існували давно. Річ у тім, що мітки, які можна відстежувати в будь-якій точці світу, з’явилися лише кілька років тому. До цього були звичайні пискавки з Bluetooth, які давали змогу хіба що знайти ключі під диваном, якщо вони розташовані в радіусі кількох метрів від вас.

Зараз пошукові мітки можуть спілкуватися з іншими пристроями і передавати дані на сервер. Тобто, якщо десь перебуватиме ваша мітка AirTag, ви зможете отримати дані про її місце розташування, якщо повз пройде людина з айфоном. Мітка передасть сигнал на цей телефон, що вона загубилася, а той в анонімному режимі відправляє її місце розташування на сервер. Звісно, точність не найбільша, а моніторинг відбувається не в режимі онлайн, але у великому місті знайти людину з айфоном узагалі не проблема, а отже, дані передаватимуться часто і з відносно великою точністю.

А найголовніше, що у такої мітки завжди є свій власник. Якщо вона не прив’язана до чийогось смартфона і чийогось облікового запису, вона просто не працюватиме. Їй нікому надсилати дані про своє місцезнаходження.

Чому Google не випустила сервіс пошуку

Новина про введення нової функції з’явилася після того, як Google оголосила, що відкладає запуск мережі Find My Device. Повідомляється, що рішення було ухвалено, щоб дати Apple час для впровадження аналогічного захисту для iOS.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ