Новини України та Світу

Українські банки змінять правила для клієнтів, які мають картки

Share
Час читання: 2 хв.

Із 1 серпня громадяни України вже не зможуть «анонімно» поповнити чужий чи навіть свій банківський рахунок. Банківська система України посилює боротьбу із «сірими» доходами, «брудною» готівкою, і з кожним роком вимоги до клієнтів банків посилюються.

Які правила варто знати кожному і що зміниться

Поки що в офісі президента Зеленського лише говорять про боротьбу з готівкою, банки вже цим займаються.

“Для всіх операцій у терміналі, крім поповнення мобільного з експрес-панелі та отримання посилань для завантаження мобільних додатків, буде потрібно авторизувати клієнта з 1 серпня”, – розповіли журналістам OBOZREVATEL у ПриватБанку.

Зараз поповнити свою чи чужу карту готівкою можна без будь-якої авторизації. Щоправда, діє обмеження у розмірі 5 тис. грн (його запровадили ще 2020-го). Тепер, з серпня, громадяни України взагалі не зможуть без авторизації проводити платежі.

У Monobank кажуть, що поповнювати картку без комісії можна у відділеннях А-Банку та Універсал Банку. При цьому до серпня все ще є можливість без авторизації поповнити картку на 5 тис. грн (не може бути більше 4 транзакцій на добу) у City24 і на таку саму суму — EasyPay.

“Без авторизації – 5000 грн на добу, через NFC/Дія – 29 999 грн на добу”, – пояснили в Monobank. Таким чином, вже з 1 серпня вам доведеться або проходити авторизацію в Дії, або якщо поповнюєте в терміналі свого банку, використовувати свою карту, фінансовий номер телефону.

Готівка створює проблеми

Усього за кілька років українські банки зробили величезний крок на шляху до позбавлення від готівки. Якщо раніше за допомогою терміналу та зарахування на рахунок можна було спокійно переказувати майже будь-які суми, то зараз готівка створює проблеми. Перевести її без ідентифікації себе неможливо.У банках зазначають: останнім часом жодних оновлень у роботах терміналів не було. Згідно із законом, банк сам може визначати максимальну суму поповнення картки готівкою, проте вона не може перевищувати 400 тис. грн (інакше необхідно надавати документи, що підтверджують легальне походження коштів). Українські банки здебільшого встановлюють обмеження на рівні від 30 тис. до 150 тис. грн.

Нацбанк встановив нові правила

А ось вимоги перевіряти (верифікувати) своїх клієнтів встановив Нацбанк.

«Для верифікації достатньо зчитування номера картки (через NFC або з магнітної смуги). Якщо картка фізично не контактує з терміналом, банк може використовувати для верифікації клієнта (а також для аутентифікації перед початком сеансу обслуговування) введення ПІН-коду, використання ОТР (одноразового пароля. — Ред.), зчитування QR-коду мобільним додатком банку тощо», — пояснюють у НБУ.

Поки заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма лише озвучує ідеї про відмову від готівки, українські банки створюють умови, за яких її використання вже зараз створює складнощі.

Банки обмежують зняття готівки навіть із власного рахунку

“У мене було таке, що після зняття готівки з власного депозиту в ПриватБанку надійшло повідомлення, що я вже ліміт на зняття готівки вичерпав”, – скаржиться журналістам мешканець Дніпра Кирило. Депозит він поповнював із зарплатної картки протягом кількох років.

Після звернення до «Привату» проблему вдалося вирішити.

“Зняв потрібну суму за кілька днів”, – пояснює Кирило.

У банках діє обмеження: за день можна зняти в Україні не більше ніж 100 тис. грн, а за кордоном — еквівалент 50 тис. грн.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Чому iPad перевершують Android-планшети: 5 ключових причин від експертів

    Планшети iPad давно стали символом якості, продуктивності та зручності, залишаючи позаду багато конкурентів на базі…

    27.12.2024

    Meta планує заповнити свої соцмережі ШІ-користувачами

    У найближчі два роки компанія має намір наповнити Instagram і Facebook згенерованими ШІ персонажами. У…

    27.12.2024

    Найочікуваніші смартфони: ТОП-5 моделей, які представлять у 2025 році

    Коли один рік змінюється на інший, завжди хочеться трохи оглянутися назад і помріяти про те,…

    27.12.2024

    Бездротова зарядка Qi 2 для Galaxy S25 може стати платною опцією

    Скарбничку інсайдів про смартфони серії Samsung Galaxy S25 поповнив цікавий звіт. З чуток, новинки підтримуватимуть…

    27.12.2024

    Xiaomi працює над створенням власного суперкомп’ютера

    Китайська компанія активно застосовує технології штучного інтелекту у своїх продуктах, але в перспективі їх буде…

    27.12.2024

    Чотири ключові переваги iPhone 17 Air над iPhone 17 Pro

    Apple готується здивувати нас у 2025 році. Кажуть, вони працюють над новою моделлю iPhone 17…

    27.12.2024