Новини України та Світу

Українські банки змінять правила для клієнтів, які мають картки

Share
Час читання: 2 хв.

Із 1 серпня громадяни України вже не зможуть «анонімно» поповнити чужий чи навіть свій банківський рахунок. Банківська система України посилює боротьбу із «сірими» доходами, «брудною» готівкою, і з кожним роком вимоги до клієнтів банків посилюються.

Які правила варто знати кожному і що зміниться

Поки що в офісі президента Зеленського лише говорять про боротьбу з готівкою, банки вже цим займаються.

“Для всіх операцій у терміналі, крім поповнення мобільного з експрес-панелі та отримання посилань для завантаження мобільних додатків, буде потрібно авторизувати клієнта з 1 серпня”, – розповіли журналістам OBOZREVATEL у ПриватБанку.

Зараз поповнити свою чи чужу карту готівкою можна без будь-якої авторизації. Щоправда, діє обмеження у розмірі 5 тис. грн (його запровадили ще 2020-го). Тепер, з серпня, громадяни України взагалі не зможуть без авторизації проводити платежі.

У Monobank кажуть, що поповнювати картку без комісії можна у відділеннях А-Банку та Універсал Банку. При цьому до серпня все ще є можливість без авторизації поповнити картку на 5 тис. грн (не може бути більше 4 транзакцій на добу) у City24 і на таку саму суму — EasyPay.

“Без авторизації – 5000 грн на добу, через NFC/Дія – 29 999 грн на добу”, – пояснили в Monobank. Таким чином, вже з 1 серпня вам доведеться або проходити авторизацію в Дії, або якщо поповнюєте в терміналі свого банку, використовувати свою карту, фінансовий номер телефону.

Готівка створює проблеми

Усього за кілька років українські банки зробили величезний крок на шляху до позбавлення від готівки. Якщо раніше за допомогою терміналу та зарахування на рахунок можна було спокійно переказувати майже будь-які суми, то зараз готівка створює проблеми. Перевести її без ідентифікації себе неможливо.У банках зазначають: останнім часом жодних оновлень у роботах терміналів не було. Згідно із законом, банк сам може визначати максимальну суму поповнення картки готівкою, проте вона не може перевищувати 400 тис. грн (інакше необхідно надавати документи, що підтверджують легальне походження коштів). Українські банки здебільшого встановлюють обмеження на рівні від 30 тис. до 150 тис. грн.

Нацбанк встановив нові правила

А ось вимоги перевіряти (верифікувати) своїх клієнтів встановив Нацбанк.

«Для верифікації достатньо зчитування номера картки (через NFC або з магнітної смуги). Якщо картка фізично не контактує з терміналом, банк може використовувати для верифікації клієнта (а також для аутентифікації перед початком сеансу обслуговування) введення ПІН-коду, використання ОТР (одноразового пароля. — Ред.), зчитування QR-коду мобільним додатком банку тощо», — пояснюють у НБУ.

Поки заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма лише озвучує ідеї про відмову від готівки, українські банки створюють умови, за яких її використання вже зараз створює складнощі.

Банки обмежують зняття готівки навіть із власного рахунку

“У мене було таке, що після зняття готівки з власного депозиту в ПриватБанку надійшло повідомлення, що я вже ліміт на зняття готівки вичерпав”, – скаржиться журналістам мешканець Дніпра Кирило. Депозит він поповнював із зарплатної картки протягом кількох років.

Після звернення до «Привату» проблему вдалося вирішити.

“Зняв потрібну суму за кілька днів”, – пояснює Кирило.

У банках діє обмеження: за день можна зняти в Україні не більше ніж 100 тис. грн, а за кордоном — еквівалент 50 тис. грн.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024