Днями компанія Microsoft випустила добірку накопичувальних оновлень у рамках традиційного щомісячного “оновлення щовівторка” (Patch Tuesday), зокрема було оновлено і Windows 11. Як виявилося, апдейт приніс не тільки виправлення понад сотні вразливостей і нові функції Windows 11 Moment 3, а й безліч проблем.
Здебільшого скарги від користувачів Windows 11 22H2, які встановили оновлення KB5028185, надходять на уповільнення продуктивності, збої з підключенням до інтернету і проблеми з входом у систему. Також оновлення не вирішило вже відому проблему з уповільненням роботи SSD, яка продовжує докучати користувачам.
Ось приклад однієї з численних скарг на Reddit:
KB5028185 – сміття. Завдяки цьому оновленню час перезавантаження та запуску в мене значно збільшився, екран привітання висів 17 секунд, тоді як раніше це тривало близько 4,5 секунд. Час вимкнення теж більший, але я не засікав.
Інший користувач зауважує: “Чому після [оновлення] всі мої ігри та додатки стали сильно гальмувати?”. А інша людина на це відповідає: “Зі мною так само було. Не можу повірити, наскільки жахлива продуктивність. Я видалив оновлення, і все стало нормально. Я ненавиджу те, як Microsoft постійно змушує встановлювати такі непрацюючі оновлення в Windows 10/11. Ніколи не було цієї проблеми з Windows 7/8”.
Ще одна скарга свідчить:
Хто-небудь ще стикався з тим, що ваш комп’ютер дуже сильно “пихтів” після оновлення? Минулої ночі все працювало чудово, сьогодні вранці було отримано оновлення, для завантаження/встановлення оновлень знадобилося 4 години, ще 45 хвилин для правильного встановлення після 2 перезапусків, і тепер, через 4 години після завершення перезапусків, все, як і раніше, дуже повільно.
Крім падіння продуктивності, користувачі скаржаться на порушення підключень як Wi-Fi (бездротових), так і Ethernet (дротових). Приклад подібної скарги:
Мій комп’ютер тепер не виходить в інтернет. Немає Wi-Fi або Ethernet. І мій брандмауер не запускається. До цього “оновлення” все було в порядку.
Ще один серйозний збій стосується проблем із логіном. Простіше кажучи, користувачі просто не можуть увійти в систему, ОС не відображає панель входу і користувач не може ввести пароль.
Як тимчасовий захід при виникненні таких проблем можна видалити KB5028185 взагалі. Однак тоді користувач залишиться з усіма тими вразливостями, які Microsoft виправила з його релізом.