Новини України та Світу

Аналітика: 27% робочих місць може зайняти штучний інтелект

Share
Час читання: 2 хв.

Понад чверть робочих місць у країнах ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) пов’язані з навичками, які можуть бути легко автоматизовані під час прийдешньої революції штучного інтелекту, і працівники побоюються, що можуть втратити місце через штучний інтелект, заявила ОЕСР.

Організація економічного співробітництва та розвитку – це блок із 38 членів, до якого входять переважно багаті країни, а також деякі країни з економікою, що розвивається, як-от Мексика та Естонія.

На думку ОЕСР, поява штучного інтелекту поки що не чинить істотного впливу на робочі місця, але це може бути пов’язано з тим, що сама революція перебуває на ранній стадії.

У середньому в країнах ОЕСР робочі місця, схильні до найбільшого ризику автоматизації, становлять 27% робочої сили, причому найбільше схильні до ризику східноєвропейські країни, йдеться в доповіді паризької організації “Перспективи зайнятості до 2023 року”.

Під робочими місцями, схильними до найбільшого ризику, розуміли ті, де використовується понад 25 зі 100 навичок і вмінь, які, на думку експертів у сфері ШІ, можуть бути легко автоматизовані.

При цьому троє з п’яти працівників побоюються, що в найближчі 10 років вони можуть втратити роботу через штучний інтелект, як показало дослідження, проведене ОЕСР минулого року. В опитуванні взяли участь 5300 працівників 2000 компаній, що працюють у сфері виробництва і фінансів у семи країнах.

Опитування проводилося до бурхливого поширення генеративного ШІ, такого як ChatGPT.

Попри тривогу з приводу появи штучного інтелекту, дві третини працівників, які вже працюють з ним, заявили, що автоматизація зробила їхню діяльність менш шкідливою або стомлюючою.

На думку ОЕСР, мінімальна заробітна плата та колективні переговори можуть допомогти послабити тиск, який ШІ може чинити на рівень оплати праці, тоді як уряди та регулювальні органи повинні стежити за тим, щоб права працівників не обмежувалися.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: ШІ
  • Останні записи

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024