Для ринку смартфонів настали важкі часи. Через багато факторів, які трапляються в останні три роки, ринок загалом відчуває серйозні проблеми. Усе це призводить до падіння попиту і тягне за собою весь ланцюжок витрат для бізнесу. А ще ринок поступово йде до перенасичення, адже смартфони є вже у всіх, кому вони потрібні, а сама індустрія не може запропонувати чогось принципово нового. Від цього тією чи іншою мірою страждають майже всі виробники смартфонів, які зараз представлені на ринку. Серед них осібно стоїть Samsung, яка є лідером за продажами у світі.
Фінансовий звіт Samsung
Зараз, коли південнокорейська компанія відзвітувала про свої фінансові показники за перший квартал, ми можемо зробити деякі висновки про те, як у неї йдуть справи. А на тлі цього зрозуміти, що саме відбувається в галузі загалом.
Згідно зі звітом CNBC, у першому кварталі 2023 року Samsung зіткнулася з різким падінням прибутку. Якщо порівнювати з першим кварталом минулого року, то зниження прибутку склало 95%, що в деякому роді лякає. Але цьому завжди можна знайти пояснення.
Скільки грошей отримує Samsung
Так, за перший квартал 2022 року технічний гігант отримав прибуток у розмірі 14,12 трлн корейських вон (приблизно 10,7 мільярдів доларів). Однак цього року компанія повідомила про прибуток у розмірі лише 640 мільярдів корейських вон (приблизно 479 мільйонів доларів). Це найнижчий операційний прибуток Samsung за перший квартал з 2009 року. Те, що це відбувається вперше за 14 років, свідчить про глибину ями, в яку впала індустрія загалом і Samsung зокрема.
Хоча Samsung добре відома своїми телефонами Galaxy, схоже, що це не зіграло ролі в зниженні доходів. Запуск серії Galaxy S23 дійсно допоміг. Повідомляється, що виручка від мобільного бізнесу зросла на 22%, а операційний прибуток збільшився на 3% порівняно з минулим роком.
Чи купує хтось дорогі телефони
Преміальний ринок зріс як в обсязі, так і у вартісному вираженні навіть на тлі слабкого попиту на смартфони, викликаного макроекономічною невизначеністю, що зберігається. Продажі зросли, а рентабельність відновилася і досягла двозначних цифр завдяки високим продажам нових преміальних моделей, насамперед S23 Ultra, і зусиллям з підвищення операційної ефективності.
Справжнім винуватцем падіння прибутку, мабуть, є чиповий підрозділ Samsung. Крім продажу телефонів, Samsung виробляє телевізори, комп’ютери та побутову техніку. Але його основний бізнес – це компоненти, такі як чіпи і дисплеї.
Samsung повідомила про збитки в розмірі 4,58 трильйона корейських вон (3,4 мільярда доларів) у цьому відділі. Минулого року компанія отримала прибуток у розмірі 8,45 трлн корейських вон (6,3 млрд доларів). Збиток пов’язаний з пандемією, яка змусила компанію накопичувати чіпи під час підвищеного попиту. Тепер ціни впали, і Samsung змушена якось розгрібати надлишки, які в неї утворилися, але водночас мало кому потрібні на цьому етапі.
Ринок смартфонів
Вище я сказав, що подібне стосується всіх компаній, які працюють на цьому ринку і виробляють смартфони. Опосередковано падіння попиту на них теж впливає, але є бренди, які все одно зростають. Вони скоріше повторюють показники мобільного підрозділу Samsung, а не всієї компанії, адже збиток там спричинений саме підрозділом процесорів, якого немає в інших.
Поки що ми можемо тільки сказати, що незважаючи на величезні доходи Samsung, вони істотно впали. З чуток, компанія готує щось нове і повинна до 2025 року підняти свій підрозділ процесорів на новий рівень. Якщо ставку зроблено правильно, і на тлі того, що падіння прибутку мало кого турбує, можна зробити висновок, що зовсім скоро нас чекає новий виток конкуренції на ринку процесорів. Цікаво подивитися, що з цього вийде.