Новини України та Світу

Названо 5 мінусів підключення до інтернету через VPN

Share
Час читання: 2 хв.

Безліч користувачів інтернету використовує VPN і причини у всіх різні: хтось хоче захистити своє підключення від витоків даних, а хтось за допомогою VPN відвідує заблоковані цензором сайти. VPN, по суті, є посередником між вашим пристроєм і кінцевим сервером.

Давайте розглянемо мінуси використання VPN на смартфоні або комп’ютері. Підпишіться на мій блог, щоб не пропускати публікації!

Швидкість може бути нижчою

У більшості випадків використання VPN (особливо безкоштовних) знижує швидкість підключення до інтернету. Викликано це тим, що іноді трафік йде від вашого пристрою в іншу країну і повертається назад. Або ж сам VPN не може забезпечити високих швидкостей через завантаженість. Так, бувають ситуації, коли використання приватної мережі, навпаки, прискорює. Але це, швидше, виняток – такий сервіс потрібно ретельно підбирати.

З’єднання не завжди безпечне

Ми не можемо бути впевненими на 100%, що сервер-посередник не зберігає наші дані і не використовує їх у своїх цілях. Що діється всередині такої системи, можуть знати лише її розробники. Але якщо ви користуєтеся всесвітньо відомими VPN, то таких проблем не варто побоюватися. А ось використання безкоштовних “ноунейм” VPN може бути навіть небезпечним компрометацією ваших даних. До речі, великі компанії використовують власні приватні мережі для захисту інформації.

VPN може гальмувати смартфон або комп’ютер

Застосунок VPN, який ви встановлюєте на свій пристрій, є доволі складною програмою, що працює з мережевим підключенням і шифрує його (якщо VPN, звісно, нормальний). Такий софт витрачає ресурси – як час центрального процесора, так і місце в оперативній пам’яті. На занадто слабкому ПК або смартфоні такий додаток може помітно гальмувати. А багато нечесних власників подібних сервісів (як правило, безкоштовних) так і зовсім можуть використовувати ваш пристрій для своїх обчислень, наприклад, для майнінгу криптовалют або в ролі проксі-шлюзу для “темних” справ.

VPN не захищає від вірусів

Багато хто помилково вважає, що VPN захищає від вірусів. Але це не так – це абсолютно різні речі. VPN всього лише є мостом між вашим пристроєм і кінцевим сервером. А ось на цьому сервері може бути все що завгодно. Але щоб заразити свій ПК або смартфон вірусом, вам потрібно його завантажити самостійно і запустити. Так просто відвідавши сайт, вірус зловити неможливо. Звідси висновок: через VPN можна завантажити шкідливу утиліту, якщо користувач це зробить самостійно, наприклад, через незнання.

Безкоштовні маловідомі VPN-клієнти можуть містити всередині себе віруси – адже роботу такого сервісу потрібно якось монетизувати.

Хороший VPN – це абонентська плата

За хороший перевірений користувачами VPN потрібно платити. Абонентська плата становить приблизно 10$ на місяць за хороший сервіс, а то й більше, залежно від кількості пристроїв. Про небезпеку безкоштовних VPN ми вже поговорили вище. Тому, щоб користуватися якісним і надійним сервісом, іноді за місяць потрібно заплатити навіть більше, ніж за мобільний або кабельний інтернет.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: VPN
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025