Нові українські дрони можуть долати понад 3 тисячі кілометрів

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Українська компанія AeroDrone розпочала масове виробництво власних безпілотників E-300 Enterprise та D-80 Discovery для ЗСУ. Після успішної сертифікації з цього приводу укладений контракт з Міністерством оборони.

Реклама

Про це повідомив «Укрінформ».

Компанія AeroDrone представила дві моделі безпілотників: модель D-80 Discovery здатна нести бойову частину вагою до 80 кг, а модель E-300 Enterprise – підіймати вантаж вагою до 300 кг. Обидва дрони обладнані парашутними системами, які у разі екстрених ситуацій збережуть машину.

БпЛА можуть використовуватись як для розвідки, так і для завдавати ударів.

БПЛА D-80 Discovery

Такий дрон є мультифункціональною платформою, яка може нести корисне навантаження вагою до 80 кг (включно з пальним). D-80 призначений для розвідки та під час розмінування територій, а також, крім визначення цілей, для завдавання ударів по них.

Дрон обладнали апаратурою, яка дозволяє виявляти об’єкти на суші та під водою. Камери дозволяють зробити до 25 тисяч знімків за один політ з різними рівнями масштабування та високою роздільною здатністю. Додатково дрон може бути оснащений транспондером, відеопередавачами та супутниковим зв’язком.

D-80 Discovery літає автономно, за завчасно заданими координатами. Безпілотник автоматично злітає, приземлюється та застосовує корисне навантаження у визначених точках. Оператор може запрограмувати скидання бомб на позицію противника або ж взяти керування на себе, щоб повести дрон в ручному режимі. Компанія AeroDrone надає програмне забезпечення, яке допомагає відстежувати пройдену відстань, фільтрувати необроблені дані та переводити дані в різні формати для їх подальшої обробки.

При загальній вазі близько 200 кг, D-80 Discovery може нести на собі до 80 кг корисного навантаження. Розробники запевняють, що пального вистачає на дальність від 100 до 800 км. У випадку, коли потрібно збільшити радіус дії, на безпілотник встановлюються додаткові паливні баки, але така модернізація зменшує максимальну вагу корисного навантаження.

Дрон E-300 Enterprise

Ця модель здатна нести до 300 кілограмів корисного навантаження (включно з пальним) при швидкості у 150 км/год. E-300 може пролетіти відстань від 675 км до 3 150 км залежно від наявності додаткових паливних баків. Машина здатна перебувати в повітрі від 9 до 23 годин на висотах до 5 000 метрів.

Такі показники дозволяють Е-300 подолати відстань до Уралу та дістатися Сибіру. Наприклад, якщо безпілотний літак буде запущений з Харкова, то він може досягти Новосибірська, однак у такому випадку Е-300 стане камікадзе, оскільки повернення назад буде неможливе.

Якщо обмежитись дальністю польотів у 1 600 кілометрів, та ще стільки ж для повернення, то безпілотники можуть дістатися до Уралу. Такий радіус дії дозволить Україні боротись зі стратегічною авіацією ворога на дальніх аеродромах базування. Дальності у 3 100 кілометрів вистачить, щоб двічі злітати на Москву та повернутись.

AeroDrone наразі проводить переговори з іноземною компанією про можливість запуску виробничих ліній за кордоном. У залежності від модифікації, безпілотники можуть коштувати від $250 000 до $450 000.

Для прикладу, вартість одного бомбардувальника російської дальньої авіації може становити сотні мільйонів доларів. До того ж у росіян кількість таких машин дальньої дії, з яких вони обстрілюють Україну крилатими ракетами, є обмеженою. І втрата кожного стратегічного бомбардувальника суттєво послабить здатність росіян завдавати ракетні по Україні.

Тобто, застосування дронів Е 300 Enterprise допоможе Україні нейтралізувати одну з головних загроз з боку російської стратегічної авіації.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ