Новини України та Світу

У iPhone може з’явитися змінний акумулятор

Share
Час читання: 2 хв.

Після того, як роз’єм USB-C став юридичною вимогою на території Європи, наступний крок Європейського Союзу може значно полегшити заміну акумуляторів для смартфонів і ноутбуків.

Це частина нової великої пропозиції Європейського парламенту та Комісії, яка покликана зробити батареї більш екологічними. Воно передбачає низку правил, що регулюють виробництво та утилізацію акумуляторів, а також їх застосування у мобільних пристроях та транспортних засобах. Одним із пунктів потенційного закону є спрощення заміни батарей.

Процедура схвалення може зайняти певний час, бо спочатку Європейський парламент та Європейська рада мають визначитися з усіма деталями та нюансами. Якщо цей закон буде прийнято, то у виробників смартфонів та інших компаній буде термін приблизно три з половиною роки, щоб підготуватися до дотримання правил. Приблизно за тим же принципом працює нещодавно ухвалений закон про зарядку USB-C – він не торкнеться виробників до набрання чинності 2024 року.

Великі виробники акумуляторів повинні розробити особливу політику, щоб гарантувати, що вони роблять свої елементи живлення соціально та екологічно відповідальним чином. Їм також доведеться використовувати збільшену кількість перероблених матеріалів до 2030 року, після чого, як стверджує законодавство, абсолютно всі акумуляторні матеріали мають бути перероблені. Крім того, батареї повинні поставлятися з додатковим маркуванням, щоб продемонструвати користувачам ємність, довговічність, склад та багато іншого.

Яким би вагомим не було введення обов’язкової зарядки USB-C, можливо, цей потенційний закон про акумулятор буде набагато радикальнішим. Тоді як Apple досі відмовлялася використовувати порт USB-C у своїх смартфонах, переважна більшість телефонів і ноутбуків, що продаються сьогодні, не передбачають знімної батареї. У разі ухвалення закону виробникам смартфонів та ноутбуків доведеться перепроектувати свої пристрої з нуля.

Можливість поміняти акумулятор, що зносився самостійно – це здорово, але є і зворотний бік медалі. В даний час конструкція з незнімним акумулятором заснована на клейких елементах і спеціальних гвинтах, що в результаті забезпечує кращу пило-і водонепроникність і тонкі корпуси. Подібне нововведення може поставити хрест на вологозахисті та компактності пристроїв, або ж кардинально ускладнить їхню реалізацію.

Альтернативний розвиток подій може бути в тому випадку, якщо ЄС не вдаватиметься у точні формулювання з приводу того, наскільки простим має бути заміна акумулятора. Виробники електроніки можуть інтерпретувати його таким чином, що поточний метод кріплення акумулятора, який використовує клейкі вкладки, що знімаються, насправді відповідає тому, що йдеться в законі. У такому разі жодних великих змін у конструкції ми не побачимо.

Це буде нагадувати ініціативу Apple з самостійного ремонту, яка була запущена на початку цього року у відповідь на закони про право на ремонт, що широко обговорюються, по всьому світу. Так, технічно ви можете самостійно замінити запчастини на своєму iPhone або Mac, але вам потрібно пройти через низку процедур, серед яких отримання сертифікованих Apple інструментів і деталей, потім ретельне виконання ремонту самостійно, а потім потрібно відправити все назад і зв’язатися з Apple, щоб перевірити якість виконаних робіт.

Як би там не було, можуть пройти роки, перш ніж ми справді побачимо, що ця ініціатива ЄС стане законом. Можна навіть не розраховувати на те, що iPhone 15 або навіть iPhone 16 відмовляться від «закупореного» корпусу, але не можна виключати, що після цього ваш наступний айфон дозволить змінювати батарею так само легко, як це було в нульових телефонах Nokia, Motorola, Siemens та багато інших.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: iPhone
  • Останні записи

    WhatsApp безкоштовно впровадить функцію Telegram Premium

    Команда WhatsApp оголосила про швидку появу в месенджері нової функції, яка буде особливо корисна противникам…

    22.11.2024

    Steam оголосив про старт масштабного осіннього розпродажу ігор

    Компанія Valve офіційно оголосила про найбільший розпродаж ігор у своєму фірмовому магазині Steam. Акція проходитиме…

    22.11.2024

    Apple випустила iOS 18.2 бета з інтеграцією ChatGPT для iPhone

    Компанія Apple випустила четверту бета-версію iOS 18.2 для iPhone, яка включає ряд важливих оновлень, включаючи…

    22.11.2024

    Огляд 1stPlayer DK2: крісло яке сподобається всім геймерам

    Крісло 1stPlayer DK2 в кольорі Black-White — це стильне та комфортне крісло для геймерів, яке…

    22.11.2024

    Експерт пояснив, які батареї краще тримають заряд у мороз

    Літій-іонні (Li-Ion) акумулятори сучасних смартфонів демонструють істотне зниження ємності (до 50%) за негативних температур. Однак,…

    22.11.2024

    OpenAI планує розробити браузер і пошуковик як альтернативу Google

    Відносно молода компанія OpenAI може спробувати кинути виклик Google у тому сегменті ринку, де остання…

    22.11.2024