Глобальне постачання смартфонів впало до рівня 2013 року. У чому причини

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Дослідницька компанія IDC оцінила глобальні постачання смартфонів за підсумками 2022-го в 1,21 млрд. штук — це мінімальний річний обсяг відвантажень з 2013 року. Аналітики розкрили причини таких показників та очікувані терміни відновлення ринку.

Реклама

Що за цифрами?

Перша трійка виробників не змінилася. Правлять ринком, як і раніше, Samsung, Apple і Xiaomi — на пристрої цих компаній припадає понад 50% усіх постачань. Тим не менш, Samsung скоротила відвантаження за рік на 4,1%, Apple – на 4%, а Xiaomi – відразу на 19,8%. Втім, OPPO та vivo втратили ще більше — 22,7% та 22,8% відповідно.

Загальне скорочення ринку щодо 2021 року становило 11,3% — попереднього року вендори поставили 1,36 млрд смартфонів.

Показово, що динаміка поставок у четвертому кварталі виявилася ще гіршою за середньорічну. В останні три місяці 2022-го виробники випустили 300,3 млн смартфонів, що на 18,3% менше від результатів аналогічного періоду 2021-го. Зазвичай у цей час продаж зростає, а заразом і відвантаження, адже споживачі активно купують смартфони в подарунок перед святами, користуючись розпродажами.

Що кажуть аналітики?

Аномалію з четвертим кварталом керівник досліджень IDC Набіла Попал пояснює ослабленням попиту та великими запасами техніки у постачальників. Таким чином, розпродаж та рекламні акції виснажили складські ресурси, але не змогли стимулювати нові поставки.

За даними IDC, цикл оновлення смартфонів у споживачів із основних ринків триває 40 місяців, або майже три з половиною роки. Це свідчить про те, що сучасні мобільні пристрої досягли свого роду плато з погляду можливостей. Навіщо купувати нову модель, якщо стара справляється зі своїми завданнями не гірше?

Вплив на результати року вплинули і на зростаючу інфляцію, і на загальну економічну невизначеність, і на непередбачені зупинки складальних ліній у Китаї через нові спалахи COVID-19.

Що буде далі?

Насамперед IDC прогнозувала відновлення ринку смартфонів у 2023-му: аналітики вважали, що постачання пристроїв зросте на 2,8%. Однак тепер компанія повідомляє про великий ризик зміни прогнозу на негативний бік.

Інфляція, що росте, і макроекономічні проблеми продовжують стримувати споживчі витрати навіть більше, ніж очікувалося, і відсувають будь-яке можливе відновлення на кінець 2023 року.

Набила Потрапив керівник досліджень IDC

Тим не менш, споживачі можуть виграти від цієї ситуації. Ринок шукатиме нові способи підвищити продажі, особливо флагманських моделей. Можливо, ритейлери пропонуватимуть ще більше знижок та вигідніші програми трейд-ін.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ