Всі ми бачили як мінімум кілька крутих проектів Google, які вона просто поховала після кількох невдалих спроб зробити щось хороше. Іноді здається, що фахівці компанії, робочі місця яких прийнято показувати, як басейн із кульками тощо, надто креативні і їм простіше придумати новий проект, ніж довести його до нормального робочого стану. Приблизно те саме вийшло з чудовою ідеєю, яка мала стати крутою ігровою платформою, але стала головним болем для компанії та тих, хто встиг у це вляпатися. Google Stadia більше немає. Давайте згадаємо його.
Чи працює ще Stadia
Google офіційно закрила свій хмарний ігровий сервіс Stadia в середу, 18 січня, після того, як йому не вдалося досягти того, на що розраховувала компанія. Сервери Google, на яких розміщено службу, було відключено о 23:59 за тихоокеанським часом. Тут можна було б згадати, як повільно, але правильно опускали Термінатора в розплавлений метал, але того суму і болю в душі це відключення взагалі не викликає. Як я вже сказав, це тільки мало стати чимось крутим, але виявилося цілком незатребуваним продуктом. Який, до речі, краще реалізували ті, хто прийшли на це поле пізніше.
Коли з’явилася стадія
Сервіс, запущений у листопаді 2019 року, був розроблений для хмарних ігор на різних пристроях, включаючи ПК, Chromebook, Mac, iPhone та iPad. На початку 2021 почали з’являтися повідомлення про незадовільне сприйняття Stadia серед геймерів, незабаром після того, як Google прийняла рішення закрити свою єдину власну студію розробки ігор для Stadia. Вона мала довгу, але просту назву — Stadia Games and Entertainment (SG&E), а проіснувала лише два роки, перш ніж її відправили на звалище історії.
Вперше про те, що сервіс буде закрито, сказали ще у вересні 2022 року. Тоді Google пообіцяла повернути гроші користувачам, які здійснювали покупки Stadia в ході роботи сервісу, включаючи ігри та контент, що завантажується. Навіть гроші, витрачені на контролери, які купувалися спеціально для використання із сервісом, можна було отримати назад. Щоб не нарватися на судові позови та інші неприємності, Google не шкодувала грошей. Протягом цього часу фахівці компанії методично займалися питанням відшкодувань. Компанія розпочала обробку звернень у листопаді і раніше заявляла, що розраховує обробити «велику частину» відшкодувань до моменту остаточного закриття сервісу.
Чи можна грати без комп’ютера
Контролери Stadia були досить цікавою штукою і підключалися не до пристрою, на якому ви грали, смартфон, планшет, смартТВ або консоль, а через Wi-Fi безпосередньо до серверів Stadia, де і йшли обчислення, результат яких транслювався на екран . Але в кожному з них був чіп Bluetooth, що не використовується. Тому Google як альтернатива пропонує власникам інструмент, що дозволяє зробити контролери Stadia здатними використовувати Bluetooth. Тобто, таким чином користувачі, які купили собі цей контролер, зможуть не повертати його, а користуватися через Bluetooth з ігровими пристроями. Так він не «перетвориться на гарбуз» і далі виконуватиме свої ігрові функції, крім початкової.
Остання гра Google
Цікаво, що Google відзначила закриття сервісу, випустивши минулого тижня останню гру для Stadia Worm Game. Звучить дивно, адже навіщо розробляти гру для сервісу, який незабаром закриється. Але річ у тому, що це було скоріше розкриття карток, ніж реальна прем’єра. Розробники просто викотили у публічне користування те, що використовували для тестування сервісу перед його запуском.
За кілька місяців до повного згортання проекту та відключення серверів магазин Stadia був закритий, і вся торгівля на платформі Stadia, включаючи внутрішньоігрові транзакції, припинилася. Складно сказати, що сам сервіс користувався шаленою популярністю. Він швидше викликав серед користувачів обережну цікавість. Хтось ним користувався, а решта просто придивлялася з-за рогу. Але саме через це невміння привернути увагу та вирішити проблеми, які були у Stadia, сервіс не отримав продовження, а Google пішла далі вигадувати те, що вона закриє через кілька років. Успіхів їй у цьому! Stadia, пам’ятаємо…