Шахраї придумали нову схему обману українців через телефон

Шахраї обдзвонюють українців, подають працівниками мобільних операторів і просять назвати пароль із СМС. Це нібито дозволить переключити “на іншу вежу” для того, щоб зберегти мобільний зв’язок під час блекауту. Однак насправді пароль із СМС дозволяє шахраям вкрасти номер телефону та використовувати його для доступу до банківських рахунків.

Як повідомляють у соцмережах, номер використовують для доступу до соцмереж, банківських програм. “Шахраї дзвонять і представляються оператором зв’язку. Далі розповідають вам, що перемикатимуть вас на другу вишку, щоб під час блекауту у вас був стабільний зв’язок”, – йдеться у публікації Київ INFO.

Зазначимо, за допомогою пароля із СМС дійсно можна отримати доступ до чужої мобільної карти. Так щоб відновити карту, потрібно відповісти оператору на одне з питань:

– PUK-код (8 цифр, вказаних на пластиковому утримувачі від старої SIM-картки або ваучері eSIM),

– два номери, з якими ви найчастіше спілкувалися останні 30 днів (за винятком коротких номерів та номерів, що починаються з 0800/900…),

– IMEI пристрою, в якому знаходилася стара SIM-картка або профіль eSIM.

При цьому IMEI і PUK-код можна отримати за допомогою СМС. Щоб не стати жертвою обману, необхідно після такого дзвінка самостійно звернутися до свого оператора та уточнити, чи справді до вас звертався співробітник компанії. У жодному разі ніякі паролі із СМС не можна називати нікому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я