Новини України та Світу

Скільки летять дрони-камікадзе: від чого залежить орієнтовний час прильоту

Share
Час читання: 3 хв.

За час повітряної тривоги, яка тривала кілька годин уранці 17 листопада, над Києвом збили чотири ракети та пʼять іранських дронів-камікадзе Shahed-136.

Остання ворожа атака доводить, що українцям варто не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та швидко спускатися в укриття чи шукати більш безпечне місце.

Факти ICTV дізнавалися, скільки в середньому летять дрони-камікадзе та скільки є часу, щоби сховатися після сигналу небезпеки.

Сигнал повітряної тривоги

Радіолокаційні підрозділи Повітряних сил ЗСУ займаються виявленням повітряних загроз в Україні.

Вони мають спеціальні радари стеження та можуть відстежувати повітряні цілі ворога як в Україні, так і за її межами.

Коли на радарах стеження з’являється ворожий літальний об’єкт, що прямує в бік України, дається команда Повітря. Протягом трьох хвилин черговий Повітряних сил телефонує по спецзвʼзку та передає відповідну команду.

Місцева влада регіонів, які перебувають у небезпеці, вмикає сирену та сповіщає українців про можливу небезпеку з повітря.

Визначити точне місце прильоту ракет чи дронів дуже складно.

В ефірі телемарафону командувач Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, що дрони-камікадзе – важка ціль. Зазвичай вони літають зграями. На радарі це одна мітка, а насправді там п’ять дронів.

Скільки часу летять дрони-камікадзе

Найчастіше РФ атакує українську територію дронами-камікадзе Ланцет та іранськими Shahed 136.

У Повітряних силах ЗСУ зазначають, що максимальна швидкість дрона Ланцет становить 110 км/год під час горизонтального польоту та 300 км/год під час атаки цілі, а найбільша дальність дії – 40 км.

Натомість іранський дрон-камікадзе Shahed-136 призначений для ураження цілей на дальній відстані. Наводиться дрон на стаціонарну ціль за супутниковими координатами.

– На жаль, 100% збивати не вдається, бо ціль складна, малогабаритна. Розмах крил 2,5 м, маса 200 кг, бойова частина – 40 кг. Це фактично як артилерійський снаряд. Він летить зі швидкістю 120 км/год – це крейсерська швидкість. А вже при заході на ціль він робить гірку й, відповідно, опускається вже зі значно більшою швидкістю, – розповів Ігнат про Shahed 136.

Військово-політичний експерт Олександр Коваленко зазначає, що на час прильоту дронів-камікадзе від їх запуску впливають кілька факторів:

  • місце, з якого їх випущено;
  • швидкість;
  • координати цілі. 

– Звичайно, різні дрони мають різні характеристики. Якщо говорити про Shahed-136, то його максимальна швидкість 180 км/год. З цих даних і потрібно робити розрахунок. Наприклад, якщо місце пуску знаходиться десь за 300-400 км від цілі, то летіти дрон буде 2 год, – каже Коваленко.

Експерт додає, що для дронів-камікадзе характерно змінювати швидкість під час польоту.

– Вони постійно змінюють швидкість. Чому? Бо, коли вони заходять в зону, де знаходиться обʼєкт ураження, вимикають двигун. Робиться це для того, щоб його не було чутно. Саме гучна робота двигуна видає розташування Shahed-136. Також дрони-камікадзе знижують висоту, щоб бути менш помітними для РЛС, та зменшують швидкість. Таким чином, їм потрібно ще більше часу, щоб досягти цілі, – пояснює експерт.

Коваленко додає, що дрони-камікадзе не постійно тримають максимальну швидкість, вона постійно змінюється – може бути 160, 150, 140 км/год.

За словами експерта, зробити суперточний розрахунок часу прильоту дрона-камікадзе важко.

– Після сигналу повітряної тривоги в українців є достатньо часу, щоб сховатися. Дрони можуть довго летіти до цілі. Це залежить від місця запуску, їхньої швидкості та координат цілі, – зауважує Коваленко.

Військовий експерт також додає, що майже усі дрони-камікадзе мають однакові показники по швидкості.

– Наприклад, такі БПлА як Mohajer-6 або Mohajer-4. Mohajer-6 – це розвідувально-ударний безпілотник. Вони також мають максимальну швидкість 180 км/год. Від цього можна робити розрахунки, скільки часу буде летіти дрон, – підсумовує Коваленко.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Чому смартфони перегріваються і як це впливає на їх роботу

    Тепер водіям в Україні не потрібно турбуватися про збереження улюблених номерних знаків при зміні автомобіля.…

    06.01.2025

    Різке зростання цін на інтернет: українцям доведеться платити більше

    З нового року абоненти “Укртелекому” зіштовхнулися із новими тарифами на фіксований зв’язок та інтернет. Компанія…

    06.01.2025

    Apple запевняє: Siri повністю захищає вашу приватність

    Нещодавно з'явилася новина, що Apple погодилася виплатити 95 мільйонів доларів, аби врегулювати справу про «незаконний…

    06.01.2025

    Galaxy S25 Slim із товщиною 6,5 мм стане бюджетною альтернативою флагману Ultra

    Ресурс GSMArena, пославшись на інсайдерів, повідомляє, що Samsung Galaxy S25 Slim не буде найдорожчим смартфоном…

    06.01.2025

    Microsoft планує припинити підтримку Windows 10

    Microsoft вважає 2025 рік ключовим для Windows, оскільки 25 жовтня припиняється підтримка Windows 10. Про…

    06.01.2025

    Виробництво iPhone в Індії стане вигіднішим для Apple

    Компанія Apple вже давно прагне зменшити залежність від Китаю, де традиційно зосереджена більша частина збірки…

    06.01.2025