США допоможуть побудувати малий модульний ядерний реактор на території України

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Посол України у США Оксана Маркарова розповіла на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook, що американці планують допомогти з будівництвом малого модульного ядерного реактора на території України.

” Сьогодні в рамках 27-ї кліматичної конференції ООН спеціальний посланник президента США з клімату Джон Керрі та міністр енергетики України Герман Галущенко оголосили про початок пілотного проекту з будівництва в Україні малого модульного реактора “, – повідомила Маркарова.

Реклама

У пілотному проекті візьмуть участь фахівці Аргонського національної лабораторії (США), «Енергоатому» (Україна), Ради нацбезпеки та оборони України, а також Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки. У переліку приватних партнерів відзначають компанії Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, Samsung C&T Corporation та Starfire Energy.

Малий модульний реактор на легкій воді

При цьому навколо самої технології малих модульних реакторів вирують пристрасті. Група дослідників зі Стенфордського університету та Університету Британської Колумбії стверджує, що такі реактори будуть виробляти у 35 разів більше радіоактивних відходів, ніж звичайні легководні реактори за порівнянної потужності.

Говориться, що такі реактори будуть виробляти 5 разів більше відпрацьованого ядерного палива (ВЯП), у 30 разів більше відходів, що довго живуть, і в 35 разів більше відходів із середнім і малим рівнем активності. Крім цього, відходи будуть активнішими хімічно.

Справа в тому, що в таких реакторах теплоносія поглинатиме більше нейтронів, що підвищить кількість радіоактивних матеріалів на виході. Зазначимо, що дослідники вивчали дизайни реакторів NuScale, Toshiba та Terrestrial Energy.

Пізніше з’явилася відповідь віце-президента з маркетингу та комунікацій Діани Хьюз (Diane Hughes): у малих модульних реакторів не буде проблем із утилізацією відходів, а в дослідженні наводиться застаріла інформація та невірні дані. Також Х’юз заявила, що кількість відходів після роботи малого модульного реактора буде не більшою, ніж від звичайного легководного.

А Саймон Айріш (Simon Irish), генеральний директор Terrestrial Energy зазначив, що їх встановлення IV покоління виробляє електроенергію з тепловим ККД майже на 50% вище, ніж у звичайного реактора, тобто кількість радіоактивних відходів на одиницю потужності буде меншою.

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) вважають, що у малих модульних реакторів більш проста конструкція порівняно з діючими, мала потужність та низький робочий тиск.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ