Реакція світу
На тлі чуток про постачання іранських ракет для країни-агресора з’явився коментар Ізраїлю. Міністр у справах діаспори Нахман Шай пропонує своєму уряду почати надавати військову допомогу Україні – порівнянну до тієї, яку вона отримує від США чи НАТО.
Ракета Fateh-110
Одноступенева твердопаливна ракета класу земля – земля. Її використовували у громадянській війні між Іраном та Сирією. Прийнята на озброєння у 2012 році.
Усього існує чотири покоління цієї ракети. Також на основі Fateh-110 створено протикорабельну балістичну ракету Khalij Fars. Її дальність польоту оцінюється в 300 км. У 2017 році Khalij Fars представили у варіанті Hormoz-2. В іранських новинах вона описується не лише протикорабельною балістичною ракетою, а ракетою для ураження ППО по РЛС з наведенням на випромінювання.
Серед основних технічних характеристик Fateh-110:
- Дальність – 300 км.
- Вага, що закидається, – 650 кг.
- Точність (можливе кругове відхилення) – 3 м.
Крім цього, у матеріалах з відкритих джерел Fateh-110 згадується гіперзвукова Fateh-360. Вона призначена для злому систем протиповітряної оборони завдяки швидкості руху. Стартова швидкість – 3704 км/год, на момент удару вона збільшується до 5000 км/год.
Ракета Zolfaghar
Ще одна іранська одноступенева твердопаливна балістична ракета малої дальності. Прийнята в експлуатацію у 2017 році. Вважається варіацією Fateh-110 із більшою дальністю ураження. Вона здатна вражати цілі на відстані 300 – 700 км.
У публікаціях в інтернеті наголошується, що в деяких моделях є електроскопічні системи наведення, що дозволяють керувати під час наближення до мети.