Неможливо виграти війну, якщо в наявності немає ніякого сучасного і потужного озброєння. Дуже важливо при цьому створити дійсно якісну ППО. Справитися з цим завданням зможе мобільна батарея сучасних зенітних ракет ППО NASAMS.
Сучасна система потрібна для того, щоб знищувати цілі на середній та малій висотах. Перевагою є те, що вона відмінно справляється з поставленим завданням незалежно від метеологічних умов. NASAMS обладнали найкращими радарами, потужними системами для управління вогнем. Крім того, під час одного залпу випускається шість ракет.
NASAMS розшифровується як “Норвезька вдосконалена зенітно-ракетна система”. Україна отримає сучасне озброєння в рамках свого партнерства з США та іншими союзниками. Вони будуть використовуватися для захисту українського неба не лише від безпілотників, літаків і вертольотів.
Дані системи відрізняються непоганою маневровістю і можуть дуже швидко розгортатися не тільки в умовах міста, а й на фронті. Ще в 1989 році розробкою NASAMS займалися одночасно дві компанії: норвезька Norwegian Konsberg і американська Raytheon. Через п’ять років норвезькі військово-повітряні сили отримали в розпорядження ЗРК.
Причиною такої швидкої розробки стало те, що потрібно було якомога швидше відшукати спосіб, як протидіяти маневровим аеродинамічним цілям. Якщо порівнювати з тими ЗРК, що використовувалися раніше, NASAMS набагато швидше реагує на можливу ціль, має вищі шанси її вразити. Внаслідок використання цифрових технологій системи здатні уніфікуватися з іншими ЗРК.
Звернути увагу варто на те, що NASAMS певною мірою є справжнісіньким конструктором. Однією деталлю є пускова установка, другою — РЛС, а комунікаційний пункт — ще одна окрема система. Таке рішення дуже практичне, адже в разі зламу можна замінити всього лише одну деталь.
Перевозити пускову установку необхідно за допомогою спеціального автомобіля. Для залпу попередньо потрібно встановити її на опори на землі. Наявність спеціального транспортника, дає змогу встановлювати NASAMS на різних ділянках фронту.