Новини України та Світу

США перепадуть Україні дрони, які літають зі швидкістю 400 км/г

Share
Час читання: 2 хв.

Пентагон дав згоду на передачу БПЛА Reaper та Grey Eagle. Якщо ЗСУ їх отримають, то можна буде додатково розраховувати на передачу HIMARS по новій, пришвидшеній схемі.  Про це офіційно заявив Давид Арахамія.

Це стало відомо після того, як українська делегація відвідала із візитом США. Візит тривав цілий тиждень, а коли делегація повернулась до України, то Арахамія виступив із заявою. Він повідомив, що протягом 2-3 тижнів на озброєнні ЗСУ з’являться безпілотники Reaper та Grey Eagle. Також ЗСУ можуть отримати нові HIMARS, що є на озброєнні Сполучених Штатів. Компанія, що виготовляє ці системи, виготовить нові на замовлення Збройних Сил.

Reaper

Reaper — модульний БПЛА, що було розроблено спеціально для військових сил США та Великобританії. Його було зібрано на основі MQ-1 Predator. Розвиває швидкість до 400 км/год. Для порівняння іранські Shahed пересуваються на швидкості 150 км/год. Може літати на дистанції до 13 км, максимальна тривалість польоту 24 години. На сьогодні виготовлено 270 одиниць літальної техніки. Вартість одного безпілотника 30 млн доларів США. Одна тактична одиниця складається із декількох дронів, станції наземного керування та системи зв’язку.

Grey Eagle

Grey Eagle — це американський дрон-розвідник, який виготовила компанія General Atomics спеціально для армії Сполучених Штатів. Його активно використовували під час конфліктів в Іраку та Афганістані. Станом на 2022 рік їх виготовлено не менше ніж 204 одиниці. Максимальна швидкість безпілотника 250 км/год. Тривалість польоту БПЛА 30 годин, а дистанція на яку може пересуватись складає 8850 м. Вони є на озброєні лише однієї країни, і це США. Найближчим часом ними зможуть користуватись і українські військові на фронті. Один такий комплекс, що складається із 4 безпілотників, станції наземного управління та супутникової системи зв’язку.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: дрони
  • Останні записи

    iPhone 17 Air на старті виробництво: що очікувати від новинки

    Повідомляється, що компанія Apple готується представити нову модель у своїй наступній лінійці iPhone під назвою…

    15.12.2024

    Ціни на iPhone 17 можуть зрости на 300 доларів

    Любителі Apple з нетерпінням чекають на презентацію iPhone 17, яка, найімовірніше, відбудеться у вересні 2025…

    15.12.2024

    Rogbid SR08 Ultra: перше смарт-кільце з вбудованим дисплеєм

    Rogbid SR08 Ultra вирізняється з-поміж аналогів завдяки вбудованому OLED-дисплею, який дає змогу користувачам легко відстежувати…

    15.12.2024

    Magic Mouse отримає оновлення: Apple змінить місце зарядки мишки

    Згідно з останнім випуском розсилки Марка Гурмана Power On, Apple працює над повністю переробленою Magic…

    15.12.2024

    Apple розглядає можливість випуску великого складного iPad

    Згідно з інформацією відомого інсайдера і кореспондента Bloomberg Марка Гурмана, Apple розробляє свій перший складаний…

    15.12.2024

    Microsoft змінює стратегію: Xbox більше не матиме ексклюзивних ігор

    Відомий інсайдер Джез Корден з Windows Central повідомив про зміну стратегії Microsoft щодо ексклюзивних ігор…

    15.12.2024