Новини України та Світу

США перепадуть Україні дрони, які літають зі швидкістю 400 км/г

Share
Час читання: 2 хв.

Пентагон дав згоду на передачу БПЛА Reaper та Grey Eagle. Якщо ЗСУ їх отримають, то можна буде додатково розраховувати на передачу HIMARS по новій, пришвидшеній схемі.  Про це офіційно заявив Давид Арахамія.

Це стало відомо після того, як українська делегація відвідала із візитом США. Візит тривав цілий тиждень, а коли делегація повернулась до України, то Арахамія виступив із заявою. Він повідомив, що протягом 2-3 тижнів на озброєнні ЗСУ з’являться безпілотники Reaper та Grey Eagle. Також ЗСУ можуть отримати нові HIMARS, що є на озброєнні Сполучених Штатів. Компанія, що виготовляє ці системи, виготовить нові на замовлення Збройних Сил.

Reaper

Reaper — модульний БПЛА, що було розроблено спеціально для військових сил США та Великобританії. Його було зібрано на основі MQ-1 Predator. Розвиває швидкість до 400 км/год. Для порівняння іранські Shahed пересуваються на швидкості 150 км/год. Може літати на дистанції до 13 км, максимальна тривалість польоту 24 години. На сьогодні виготовлено 270 одиниць літальної техніки. Вартість одного безпілотника 30 млн доларів США. Одна тактична одиниця складається із декількох дронів, станції наземного керування та системи зв’язку.

Grey Eagle

Grey Eagle — це американський дрон-розвідник, який виготовила компанія General Atomics спеціально для армії Сполучених Штатів. Його активно використовували під час конфліктів в Іраку та Афганістані. Станом на 2022 рік їх виготовлено не менше ніж 204 одиниці. Максимальна швидкість безпілотника 250 км/год. Тривалість польоту БПЛА 30 годин, а дистанція на яку може пересуватись складає 8850 м. Вони є на озброєні лише однієї країни, і це США. Найближчим часом ними зможуть користуватись і українські військові на фронті. Один такий комплекс, що складається із 4 безпілотників, станції наземного управління та супутникової системи зв’язку.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: дрони
  • Останні записи

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024