У «Ощадбанку» та «ПриватБанку» проблеми – клієнтів просять не турбуватися

ПриватБанк, Ощадбанк, а також ще два державні банки — Укргазбанк і Укрексімбанк, завершать 2022 рік або з нульовою рентабельністю, або зі збитками. У другому випадку їм знадобиться докапіталізація з боку держави. При цьому, як кажуть фінансові експерти, вкладникам цих банків не варто побоюватися: їх заощадження не пропадуть, незважаючи навіть на збитки банків.

Заплановані збитки

Про можливу збитковість цих банків повідомляє rbc.ua з посиланням на додаток до законопроекту №8000 про держбюджет на 2023 рік.

У документі, підготовленому Мінфіном, йдеться, що за підсумками поточного року можуть виявитися збитковими:

  • Ощадбанк,
  • ПриватБанк,
  • Укрексімбанк,
  • Укргазбанк.

При цьому їм знадобиться докапіталізація.

У прогнозі Мінфіну йдеться, що 2022 рік буде непростим для всієї банківської системи України. При цьому більшості банків вдасться самостійно впоратися з негативними явищами та відновити свої активні завдяки майбутньому прибутку. Проте банкам, які належать державі, вочевидь доведеться допомагати.

«Іншим може знадобитися докапіталізація від акціонера. Зокрема це ймовірний сценарій для кількох державних банків», — вважають у міністерстві.

Просять не турбується…

За заявами чиновників, клієнтам цих банків немає причин для занепокоєння. Мінфін не дасть зникнути державним банкам. У проекті бюджету на 2023 рік за Мінфіном передбачено право за рішенням Кабміну випускати ОВДП – спеціально для поповнення статутних капіталів держбанків та фінансування ФГВФО. Тобто якщо грошей не вистачатиме, то їх просто додрукують.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я