Новини України та Світу

З 22 серпня. Пошуковик Google запрацює по-новому по всьому світу

Share
Час читання: 2 хв.

Вже з 22 серпня пошуковик Google запрацює по-новому, про що повідомили у блозі розробників. Стверджується, що компанія розробила спеціальний алгоритм, який виявляє низькоякісний контент, створений виключно для залучення трафіку та продажу тих чи інших товарів. 

Коли такий контент розпізнаватиметься, він, як і раніше, будуть показуватися в пошуковій видачі, але дуже далеко, тому користувачі навряд чи його побачать. Перевага надаватиметься контенту, створеному людьми для людей, запевняє «пошуковий гігант». Виходячи з цього, різного роду клікбейт та інші публікації зникнуть з пошукової системи, оскільки знайти їх стане набагато складніше. Крім того, у авторів зникне мотивація створювати подібний контент, оскільки колишнього обсягу трафіку приносити він уже не буде.

Насамперед така новація в рамках пошукової системи стосується матеріалів, що належать до онлайн-освіти, розваг, покупок та контенту, пов’язаного з технікою. Особливо низько будуть ранжувати (відображати в пошуковій видачі) такі веб-сайти та матеріали, які містять безліч потенційно недостовірних відгуків та інших публікацій про ті чи інші товари. 

В останні роки маркетологи дуже часто вдаються до створення та публікації на різних майданчиках фейкових відгуків, щоб активніше просувати якісь товари. Новий алгоритм враховуватиме весь цей контент, аналізуючи його вміст. У зв’язку з цим користувачі по всьому світу вже з 22 серпня рідше стикатимуться з неякісним контентом, створеним тільки для продажу товарів чи послуг, або для залучення трафіку.

Нововведення зачіпає тих, хто використовує Google англійською мовою. Поки співробітники американської корпорації навчили свій алгоритм працювати лише з однією мовою, але в майбутньому, у 2023 – 2024 роках, така функція може стати доступною і для інших мов. Поступово новий механізм пошукової видачі покращуватиметься та доопрацьовуватиметься, щоб забезпечити його максимальну ефективність. Він працює повністю автономно без участі людини, тому сайти, як і раніше, індексуватимуться моментально швидко і потраплятимуть у пошукову видачу, але з урахуванням якості тих публікацій, які можна зустріти в пошуковій системі. Як підкреслюють фахівці американської корпорації, публікації з клікбейтом не впливатимуть на загальний рейтинг сайту, але такі матеріали будуть рідше і нижче показуватись у пошуковій видачі. Нововведення торкається жителів усіх країн світу.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Google
  • Останні записи

    Розкіш і технології: Vertu представить новий кнопковий телефон із ШІ

    Компанія Vertu готує до виходу кнопковий телефон Signature S+ на базі Android з люксовим дизайном…

    06.01.2025

    Користувачі iPhone повідомляють про серйозні баги в останній версії iOS 18.2

    Користувачі скаржаться на баги в оновленні iOS 18.2, яке Apple випустила в середині грудня. Що…

    06.01.2025

    Користувачів Android попередили про новий і небезпечний вірус

    Фахівці ІБ-компанії Cyfirma виявили шкідливе ПЗ під назвою FireScam, спрямоване на крадіжку даних користувачів Android-пристроїв,…

    06.01.2025

    Microsoft закликає уряд США розробити чітку стратегію в галузі штучного інтелекту

    Бред Сміт (президент Microsoft) вважає, що такий крок допоможе країні зберегти лідируючі позиції у світових…

    06.01.2025

    Незважаючи на більший екран, Samsung Galaxy S25 Ultra стане меншим за Galaxy S24 Ultra

    Samsung готує до випуску нову модель смартфона - Galaxy S25 Ultra, який обіцяє бути компактнішим…

    06.01.2025

    Штучний інтелект від Apple знову бреше: проблеми з точністю даних

    Функція Apple Intelligence, що використовує ШІ для узагальнення повідомлень, зазнала критики з боку BBC і…

    06.01.2025