Чи безпечно користуватися громадським Wi-Fi?

Держспецзв’язку розповіло, наскільки безпечно користуватися громадськими безкоштовними мережами Wi-Fi та назвало головні правила захисту своїх даних у публічних Wi-Fi мережах.

Держспецзв’язку:

Сьогодні підключитися до безплатних мереж Wi-Fi можна у багатьох закладах харчування, в парках, громадському транспорті, торговельних центрах і навіть в укриттях. Безумовно, для багатьох українців це – зручний та вигідний спосіб дістати доступ до інтернету та бути на зв’язку. Проте і ризики під час користування громадськими безкоштовними мережами Wi-Fi все ж існують.

Правила безпечного користування громадськими Wi-Fi:

Не слід підключатись до невідомих точок Wi-Fi, якщо ви не знаєте, хто роздає зв’язок. Якщо ви у кафе, уточніть у працівників назву мережі закладу. Адже кібершахраї можуть створювати фейкові мережі.

Використання VPN-сервісів

Щоразу підключатися до мереж Wi-Fi вручну, а не автоматично.

Виключіть надання спільного доступу до файлів через локальну мережу на всіх пристроях. Адже при підключенні до громадського Wi-Fi ваші файли можуть стати доступні зловмисникам.

  • Перевірка спільного доступу у Windows: Панель керування – Мережа й інтернет – Центр мережевих підключень і спільного доступу – Додаткові параметри спільного доступу.
  • Перевірка спільного доступу на Mac: Apple – Системні параметри – Спільний доступ.

Не слід використовувати загальнодоступні мережі Wi-Fi для обміну конфіденційною інформацією і вирішення важливих справ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я