Які програми найчастіше стежать за користувачами смартфонів

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: < 1 хв.

Експерти повідомили про те, які програми можуть бути джерелами конфіденційної інформації для зловмисників.

Найнасиченішим джерелом таких даних є браузер. В Україні щороку мільйони користувачів залишають свої “цифрові сліди” – різні дані – на сайтах онлайн-магазинів, соцмереж, різних сервісів. Як правило, згодом ці дані використовуються для налаштування реклами, що таргетує, а можуть стати і надбанням кіберзлочинців.

Реклама

Саме тому браузер – одне з критично важливих джерел інформації. Кожен браузер може вести журнал (кеш) обліку URL-адрес, які користувач відкривав. У кеші можуть зберігатися елементи сторінок, наприклад це можуть бути графічні зображення.

А дані, які користувачі залишають в інтернет-магазинах і в соцмережах — коментарі, повідомлення, транзакції — можуть зберігатися у спеціальних базах. Вони можуть зберігатися як у державних базах даних, так і громадських архівах. Стовідсоткової гарантії, що дані не потраплять до хакерів, немає.

«Захист конфіденційності даних в інтернеті — одне з гострих питань, і навіть добре обізнаному з особистою цифровою безпекою людині буває важко розібратися, наскільки далеко сервіси заходять, збираючи інформацію про користувачів. Для захисту своїх даних дайте відповідь собі на ці питання — яку інформацію вам потрібно оберігати, кому і для чого вона може знадобитися, як зловмисник може її отримати. Розвивайте корисну звичку – постійно підвищувати рівень своєї цифрової усвідомленості та грамотності. Замислюйтесь над тим, які доступи та дозволи ви даєте сервісам і на яку рекламу звертаєте увагу», — зазначив старший фахівець з тестування цифрових продуктів Сергій Кузьменко.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ