Держспецзв’язок дає відповіді на найпоширеніші запитання українців, зокрема про протидію загрозам у кіберпросторі, безпечне користування телефоном, Інтернетом тощо.
Чи справді шахраї можуть використовувати віддалене відновлення SIM-карти? Як запобігти цьому?
Шахраї фактично мають доступ до вашого номера телефону, щоб надалі використовувати його для здійснення своїх злочинних схем: отримати доступ до онлайн-банкінгу, зламати профілі в соціальних мережах тощо.
Вони можуть спробувати «відновити» SIM-карту віддалено від оператора без відома справжнього власника. Це небезпечно, особливо коли йдеться про фінансові номери, «прив’язані» до банківських карт. Українська кіберполіція нещодавно повідомила про такий випадок.
Які ознаки можуть вказувати на те, що ваш номер знаходиться в полі зору злочинця:
- Невідома особа кілька разів поповнює рахунок вашого мобільного телефону невеликими сумами;
- Вам настирливо дзвонять на різні незнайомі номери з незначних причин. Якщо ви пропустили такий дзвінок, ні в якому разі не передзвонюйте.
Все це потрібно злодіям, щоб у майбутньому належним чином відповідати на запитання оператора.
Якщо вам потрібен додатковий захист для вашого номера:
- Забороніть або обмежте можливість дистанційної заміни SIM-карт за допомогою свого мобільного оператора.
- Станьте персональним абонентом, зареєструвавши свій номер у оператора (це можна зробити офлайн і онлайн). Тоді будь-яка процедура з використанням SIM-карти повинна бути підтверджена паспортом перед продовженням.
- Зверніть увагу на безпеку фінансових цифр. Не публікуйте його на будь-якій веб-сторінці, не використовуйте для покупок в Інтернеті, не діліться ним з незнайомцями.