Адміністрація президента США розглядає можливість запровадження нових точкових санкцій проти напівпровідникової промисловості Китаю. Нові заходи можуть бути спрямовані на заборону прогресу найбільшого китайського виробника мікросхем в особі компанії SMIC, але при цьому не повинні уповільнити приплив мікросхем у світову економіку. Про це пише Reuters із посиланням на власні джерела.
Міністерство торгівлі, що займається експортною політикою США, активно обговорює можливість запровадження заборони на експорт обладнання для виробництва мікросхем на китайські заводи, які виробляють передові чіпи розміром 14 нанометрів і менше. У той же час відомство має намір дозволити експорт обладнання на заводи, які належать тим самим компаніям, але випускають менш сучасні мікросхеми. Передбачається, що така політика дозволить підтримати постачання чіпів на глобальному рівні та одночасно загальмує розвиток найбільшого китайського виробника в особі SMIC.
Зауважимо, що SMIC вже знаходиться під американськими санкціями, які забороняють постачати їй обладнання для виробництва чіпів з техпроцесами тонше 14 нм, але сам 14-нм техпроцес торкнувся не був і SMIC його вже освоїла.
Представник Міністерства торгівлі США не став коментувати це питання, але зазначив, що «щодо заявок на отримання експортних ліцензій, пов’язаних із напівпровідниками, Міністерство торгівлі та інші перевіряючі відомства розглядають цілу низку факторів при ухваленні рішень про ліцензування, включаючи техпроцес пропонованого експорту».
Представник відомства зазначив, що адміністрація Байдена регулярно консультується з союзниками та виробниками, опрацьовуючи заходи, які дозволять позбавити Китай доступу до передових технологій, які мають як цивільне, так і військове застосування. Офіційні представники SMIC поки що ніяк не коментують це питання.