Новини України та Світу

Смартфони подорожчали, а телевізори навпаки впали в ціні: як змінилася вартість техніки за час війни

Share
Час читання: 2 хв.

З початку повномасштабної війни ціни на електротовари в Україні змінилися. Деякі пристрої значно подорожчали, в основному через проблеми з логістикою. Та є й такі, що значно втратили у вартості, адже просто перестали користуватися попитом у покупців. Голова ради директорів компанії «Алло» Дмитро Деревицький докладно розповів, як змінилися цінники на різні електротовари в Україні за час війни.

За словами експерта, найбільше зросла вартість кухонних пристроїв. Зокрема, морозильні камери додали в ціні 8%, посудомийні машини – 10%, а плити здорожчали аж на 12%. Піднялися ціни і на невеличкі гаджети, як наприклад електронні зубні щітки та монітори – обидва на 11%.

Ноутбуки та смартфони теж здорожчали, але їх цінники змінилися не так сильно – на 5-6%. Решта користувацької техніки залишилася на довоєнному ціновому рівні.

Серед причин здорожчання перелічених товарів директор мережі «Алло» виокремлює зростання курсу і його постійні коливання. Через це продавцям техніки замовляючи товар завжди треба бути готовими до несподіванок та закладати у кінцеву ціну власні ризики.

Не останню роль у підвищенні вартості продукції ритейлерів відіграє й ускладнена логістика. Оскільки Одеський порт наразі заблоковано, товари доводиться спершу доправляти морем до портів інших країн, а потім везти наземним транспортом через західний кордон. Враховуючи теперішню вартість пального, це задоволення не з дешевих.

Варто зазначити, що деякі товари з асортименту українських продавців техніки не те що не здорожчали, а навіть впали в ціні. Наприклад майже на 10% знизилася вартість пилососів та телевізорів, праски подешевшали на 18%, а кавоварки – на 19%.

Такий обвал цін на окремі категорії побутової техніки спричинений відсутністю попиту. Щоб наявні товари не залежувалися на складах, ритейлери намагаються позбутися їх хоча б за зниженою ціною.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024