Новини України та Світу

Смартфони подорожчали, а телевізори навпаки впали в ціні: як змінилася вартість техніки за час війни

Share
Час читання: 2 хв.

З початку повномасштабної війни ціни на електротовари в Україні змінилися. Деякі пристрої значно подорожчали, в основному через проблеми з логістикою. Та є й такі, що значно втратили у вартості, адже просто перестали користуватися попитом у покупців. Голова ради директорів компанії «Алло» Дмитро Деревицький докладно розповів, як змінилися цінники на різні електротовари в Україні за час війни.

За словами експерта, найбільше зросла вартість кухонних пристроїв. Зокрема, морозильні камери додали в ціні 8%, посудомийні машини – 10%, а плити здорожчали аж на 12%. Піднялися ціни і на невеличкі гаджети, як наприклад електронні зубні щітки та монітори – обидва на 11%.

Ноутбуки та смартфони теж здорожчали, але їх цінники змінилися не так сильно – на 5-6%. Решта користувацької техніки залишилася на довоєнному ціновому рівні.

Серед причин здорожчання перелічених товарів директор мережі «Алло» виокремлює зростання курсу і його постійні коливання. Через це продавцям техніки замовляючи товар завжди треба бути готовими до несподіванок та закладати у кінцеву ціну власні ризики.

Не останню роль у підвищенні вартості продукції ритейлерів відіграє й ускладнена логістика. Оскільки Одеський порт наразі заблоковано, товари доводиться спершу доправляти морем до портів інших країн, а потім везти наземним транспортом через західний кордон. Враховуючи теперішню вартість пального, це задоволення не з дешевих.

Варто зазначити, що деякі товари з асортименту українських продавців техніки не те що не здорожчали, а навіть впали в ціні. Наприклад майже на 10% знизилася вартість пилососів та телевізорів, праски подешевшали на 18%, а кавоварки – на 19%.

Такий обвал цін на окремі категорії побутової техніки спричинений відсутністю попиту. Щоб наявні товари не залежувалися на складах, ритейлери намагаються позбутися їх хоча б за зниженою ціною.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024