Новини України та Світу

Як дрони показали себе у війні за Україну

Share
Час читання: 2 хв.

У перші дні війни в Україні відео розгрому російської танкової колони, зняте з безпілотника, облетіло весь світ. На кадрах відбито колону бронетехніки, імовірно 90-ї гвардійської Вітебсько-Новгородської танкової дивізії, яка потрапила в засідку під Києвом. Служба безпеки України заявила, що перехопила радіопереговори, ймовірно, російського офіцера, який перебував у колоні. Аудіозапис передали ЗМІ. Офіцер повідомляв таке: «Дуже багато втрат. Чекали на нас. Командир полку загинув. По решті знаюся…. Нас били: артилерія, танки, з безпілотників, як я зрозумів, Байрактари літають», повідомляє Голос Америки .

Взаємодія дронів у повітрі, і артилерії на землі, відіграють вирішальну роль у битві за Україну, вважає Скотт Бостон ( Scott Boston ), військовий аналітик з корпорації RAND: «Беспілотник виділятиметься як одна з небагатьох ключових можливостей, які ми починаємо використовувати. Ми начебто стали усвідомлювати з ними ефект інновацій. Ми стаємо свідками того, як дрони перетворюються на важливий чинник наземної війни. Ми спостерігали це під час війни у ​​Нагірному Карабаху. Ми бачили, як у Сирії обидві сторони конфлікту використовували безпілотники».

Більшість військових експертів сходяться на думці, що однією із запоруок успіху при обороні та контратаках Збройних сил України, що воюють із переважаючими силами супротивника, є ефективне застосування в бою безпілотних летальних апаратів. Особливо наголошується на ефективності турецького безпілотника Bayraktar TB2. Сільчук Байрактар , головний технічний директор корпорації Baykar Technology, повідомив агентству «Рейтерс», що після вторгнення Росії в Україну попит на цей дрон зріс у рази.

Російська армія також активно використовує безпілотники. У розпорядженні військових є такі моделі дронів як «Гранат», «Елерон», «Зали», «Тахіон», «Застава» та «Орлан». Вони здатні вести розвідку місцевості та коригувати артилерійський вогонь.

Інформації про застосування російською армією ударних дронів небагато. Востаннє Міноборони РФ опублікувало відео знищення українським РСЗВ ударним дроном «Форпост-Р» – ліцензійною копією ізраїльського Searcher 2.

Російські авіаконструктори розробили кілька важких ударних дронів. ОКБ Сухого спроектували літальний апарат “Мисливець”, за схемою “літаюче крило”, на зразок американського бомбардувальника B-2 Stealth з розмахом крила 9 метрів і злітною масою понад 20 тонн. Очікується, що його серійне виробництво розпочнеться у 2023 році.

Авіаконцерн «Кронштадт» побудував для Міноборони РФ два важкі ударні БПЛА – «Сіріус» та «Оріон». Апарат “Оріон” вже демонструється на полігонах. Його максимальна злітна маса понад 1 тонну, а крейсерська швидкість польоту – 200 кілометрів на годину. Дрон може нести бойове навантаження понад 200 кілограмів. Даних про «Сіріус» практично немає, відомо, що він є модернізованою версією «Oріона». Обидва безпілотники побудовані за схемою американського MQ-1 Predator.

Елла Аткінс , професор кафедри аерокосмічної техніки університету Мічігану (Ella Atkins, University of Michigan), вважає, що головне завдання при використанні безпілотних авіаційних систем – в критичній ситуації захистити людські життя. Професор Аткінс сказала: «Для мене важливою відмінністю безпілотного літального апарату, є його універсальність. Ви можете послати його туди, куди ви хочете і коли хочете. Все це за мінімальних витрат. Але найважливішим моментом тут є використання безпілотника, що виключає ризик для життя людей».

Сполучені Штати направляють як військову допомогу ЗСУ ударний дрон MQ-9 Reaper, розвідувальні RQ-20 Puma і Raven, а також дрони-камікадзе Switchblade.

Адміністрація президента Джо Байдена також планує передати ЗСУ ударні дрони MQ-1C Gray Eagle, більш відомі як Predator, повідомило у вівторок агентство «Рейтерс» з посиланням на три анонімні джерела. Дрони цього типу здатні нести до восьми ракет Hellfire класу «повітря-поверхня».

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Зброя
  • Останні записи

    Apple встановила рекорд із продажу iPhone у третьому кварталі 2024 року

    У третьому кварталі 2024 року компанія Apple встановила новий рекорд продажів, реалізувавши 54,5 мільйонів пристроїв…

    31.10.2024

    5 пристроїв, які краще не вимикати з розетки

    З дитинства нас вчили: виходячи з дому, вимикай світло і витягай вилки з розеток —…

    31.10.2024

    OpenAI запускає пошукову систему ChatGPT для конкуренції з Google та Microsoft

    Сьогодні компанія OpenAI запустила функцію пошуку в ChatGPT, своєму популярному чат-боті, що дозволить їй конкурувати…

    31.10.2024

    Найкращі комп’ютери для майнінгу біткойнів у 2024 році

    Видобуток біткойнів перетворився з нішевого хобі на важливу операцію, завдяки спеціальним комп’ютерним системам, які конкурують…

    31.10.2024

    iPhone 13 Pro подешевшав в Україні на 25%

    iPhone 13 Pro був представлений у 2021 році і, незважаючи на свій трирічний вік, він,…

    31.10.2024

    Преміальні смартфони Samsung отримають власний бренд

    Щоб наголосити на статусі своїх дорогих смартфонів і конкурувати з Apple, Samsung планує запустити новий…

    31.10.2024