Зараз існує багато різних шахрайських схем для виманювання особистих даних у людей, особливо це стосується банківських карток. Також не рідкість останнім часом витоку інформації про клієнтів з різних сайтів та баз даних. Люди хвилюються, щоб їхні реквізити не використовувалися з чужою метою, тому багатьох цікавить як визначити, що ніхто зі зловмисників не користується вашими рахунками. Відразу попередимо, шахраї і тут знайшли як обдурити клієнтів банку. Вони розсилають смс із пропозицією перевірки реквізитів. Пропонують перейти на сайт, який в результаті не покаже загрози для карти, але дані будуть викрадені зловмисниками. Тому ніколи не ведіть на подібні повідомлення. А в цій статті ми розповімо, чи можна самому перевірити таку інформацію.
Дуже хотілося б зайти на сайт, або завантажити програму, яка точно скаже, чи були ваші дані вкрадені. На жаль, таких методів реально немає. Якщо ви якийсь знайшли, то швидше за все це робота шахраїв.
Якщо з якого сервера відбудеться витік особистих даних, то ви точно побачите новину з цим. Ще краще час від часу стежити за такими новинами, щоби не проґавити. Ще один варіант дізнатися про спробу шахраїв вкрасти інформацію — стежити за втратою пароля. Зазвичай, при реєстрації на сайті людина залишає пошту або номер телефону. Якщо хтось сторонній намагатиметься зламати ваш профіль, підібрати пароль, то вам про це повідомлять одним із можливих способів. Але ви точно не знатимете, чи вдалося отримати доступ до профілю чи ні.
Якщо сам власник картки нічого не може зробити, щоб дізнатися про крадіжку реквізитів, значить, якісь дії повинен виконувати сам банк. Зараз велику популярність користуються картки з чіпом, вони безпечніші. А також найкраще стала система безпеки та захисту. Тому шанси, що ваші дані будуть вкрадені, звичайно, нижчі. Але якщо таке сталося, то банк може діяти по-різному.
Ось, наприклад, шахраї часто в сам банкомат ставлять скіммер. Він знаходиться в отворі для карт і як тільки клієнт вставляє свою карту, пристрій зчитує номер картки, термін дії та код на звороті. Цієї інформації цілком достатньо, щоб зробити оплату в Інтернеті. Тим більше, що не всі сайти запитують додатковий код підтвердження. У разі, якщо банк помітив у своєму банкоматі таку шахрайську річ як скіммер, тобто кілька варіантів. Перший дуже кардинальний і нині малоймовірний – заблокувати всі карти клієнтів, які були вставлені до банкомату під час роботи скіммеру. Натомість банк запропонує випустити нові. Не найкращий варіант у плані зручності, зате точно безпечний. Ще один із варіантів, це банк просто заблокує можливість оплати в інтернеті, забере ліміт тощо. Таким чином, дані у шахрая будуть, але використовувати їх буде неможливо. Жодна із оплат в інтернеті не буде успішною.
Як бачите, немає конкретних дій або програм, щоб визначити, чи потрапили ваші реквізити до когось стороннього. Щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно стежити за новинами, уважно дивитися на банкомати, якими користуєтеся, а також перевіряти чи немає картки транзакцій, які ви не робили. Усі ці поради хоча б частково зможуть уберегти кожного від втрати грошей.
Ще кілька років тому виробники смартфонів просто змагалися між собою за те, хто зробить найшвидшу…
Samsung щосили тестує бета-версію своєї фірмової оболонки One UI 7, яка готується до офіційного релізу…
Нещодавно ми дізналися, що Samsung планує провести масштабну презентацію серії Galaxy S25 вже 22 січня.…
Apple готує до випуску нове покоління AirPods Pro, яке, за чутками, побачить світ на початку…
Ось дивіться, коли Samsung запускає серію Galaxy S25 на початку 2025 року, вони, здається, кидають…
Нова модель OpenAI, o3, досягла безпрецедентних результатів, набравши 75,7% у складному тесті ARC-AGI за стандартних…