Які програми на смартфоні та ноутбуці можуть прослуховувати українців

Комп’ютерні програми стали невід’ємною частиною нашого життя, яке складно уявити без ноутбуків, планшетів та смартфонів. З’ясувалося, що вони можуть загрожувати нашій конфіденційності.

Багато хто використовує програми для дистанційної роботи та навчання у режимі онлайн. Однак вони можуть бути небезпечними. Експерти проаналізували понад 200 програм та визначили ризики у популярних додатках для відеоконференцій.

Виявилося, що Google Meet, Zoom, MS Teams/Skype, Slack, BlueJeans, Cisco Webex, GoToMeeting, WhereBy, Discord, Jitsi Meet та багато інших програм можуть прослуховувати наші розмови.

Американський дослідник Кассем Фаваз брав участь у відеоконференції, поле чого вимкнув мікрофон. Вчений незабаром помітив, що червона лампочка знову почала горіти і мікрофон продовжив роботу.

У ході експериментів ситуація прояснилася. Понад 200 програм продовжують «чути» все, що відбувається навколо нас, навіть при вимкненому мікрофоні. Програми можуть збирати отримані дані та передавати їх на різні сервери.

Фахівці навали два вирішення проблеми. Користувачі повинні відключати мікрофон у налаштуваннях самого пристрою, що довго. Ви можете знайти професіоналів, які створять програму для відключення мікрофона, коли це потрібно.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я