Qualcomm готує суперника Apple M1. Яким буде чіп нового покоління?

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Компанія Qualcomm нагадала про свої плани розробки ARM-процесора для десктопів. Конкурент Apple Silicon з’явиться найближчими роками. Розповідаємо, чого чекати від майбутнього CPU.

Що відомо зараз

За словами гендиректора Qualcomm Крістіано Амона, чіпмейкер давно співпрацює з Microsoft, створюючи ARM-рішення для ПК під керуванням Windows. З релізом Windows 11 з’явилася перша 64-розрядна SoC Snapdragon 8cx Gen 3, на основі якої вже випускаються лептопи. Наступним кроком стане чіпсет нового покоління, покликаний “встановити стандарт продуктивності для Windows-комп’ютерів”, заявляють представники вендора.

З цією метою Qualcomm придбала стартап Nuvia, команда якого займається проектуванням перспективного процесора. Компанію заснували три колишні інженери Купертіно, які раніше працювали над залізом для iPhone і iPad. Очікується, що чіп складе конкуренцію рішенням Apple M-серії, а також ноутбучним варіантам Intel та AMD.

Точні специфікації десктопного CPU від Qualcomm поки що не розкриваються. Але відомо, що збільшення швидкодії буде досягнуто рахунок архітектури Armv9, модифікованої інженерами Nuvia. Наприклад, в одному з її попередніх чіпів (Orion) використовувалася технологія масштабування ядер за потужністю та межами нагрівання. За результатами Geekbench 5 це забезпечило 50-відсотковий приріст у піку, в порівнянні з моделями AMD Zen 2 і Intel Sunny Cove, при меншому споживанні енергії на ядро.

“Інтеграція досягнень Nuvia в галузі високопродуктивного дизайну разом з найкращими в галузі графікою та штучним інтелектом Snapdragon виведе продуктивність на новий рівень і відкриє більше можливостей для обчислювальної техніки з різних галузей” , – зазначив Джим Томпсон, головний техдиректор Qualcomm. Втім, багато залежатиме від того, як Microsoft оптимізує Windows та x86-програми для сумісності з архітектурою ARM.

Де і коли чекати

Спочатку команда Nuvia просувала свої розробки для застосування у серверах та дата-центрах. Qualcomm ставить пріоритет споживчий сегмент електроніки. Майбутнім чіпсетом збираються оснащувати ноутбуки та стаціонарні ПК під керуванням Windows. А в перспективі використання розширять на мобільні гаджети та розумні автомобілі з функцією автопілота.

Дебютні зразки процесорів обіцяють представити у серпні 2022-го. Після цього пробні чіпи почнуть постачати виробникам для впровадження в комерційні товари. На масовому ринку вони з’являться ближче до другої половини 2023 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.