Новини України та Світу

Вірус із 2010-го повернувся на Windows. Він знову масово заражає комп’ютери

Share
Час читання: < 1 хв.
У квітні зафіксовано сплеск заражень Windows-комп’ютерів класичним вірусом-шифрувальником, які були популярними у 2010-му. Про це написали у Bleeping Computer.

Згідно з джерелом, троян отримав назву Magniber і почав масово розповсюджуватись на комп’ютери під керуванням Windows з початку квітня поточного року. За останні кілька днів експерти з кібербезпеки, зокрема з команди Bleeping Computer, отримали хвилю скарг на Magniber від власників заражених ПК та ноутбуків. Файли на їх пристрої були зашифровані, а в папках з’явився текстовий файл з вимогою викупу через систему Tor.

Зважаючи на все, шифрувальник потрапляє на комп’ютери під виглядом файлу оновлення Windows 10. Зазвичай він ховається в пакетах Win10.0_System_Upgrade_Software.msi іSecurity_Upgrade_Software_Win10.0.msi , які видають себе за накопичувальні оновлення системи або за патчі безпеки. Вони розповсюджуються на сайтах із піратським контентом. Недосвідчений користувач може подумати, що це справжнє оновлення та завантажити його. Експерти поки що до кінця не розуміють, як саме заражені пакети потрапляють на звичайні сайти.

Сайт, на який вірус запрошує користувача, називається My Descryptor. На ньому постраждалий може розшифрувати один файл безкоштовно, після чого зв’язатися з хакерами, які назвуть йому суму викупу та розкажуть, куди його перевести. Зазвичай гроші вимагають у вигляді криптовалюти. Найчастіше сума викупу становить близько $2500 або 0.068 BTC. Через 5 днів зволікання сума збільшується вдвічі.

За словами експертів, Magniber вважається вкрай надійним софтом, і розшифрувати його роботу безкоштовно неможливо. Захиститися від атаки можна лише одним способом: уважно стежити за тим, що й звідки ви завантажуєте, а тим більше встановлюєте свій ПК. 

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Windows
  • Останні записи

    Новий концепт Google Pixel 10 Pro показує новий підхід до розташування камер

    Останнім часом з'явилися цікаві чутки та оголошення, які можуть суттєво змінити дизайн і функціональність майбутніх…

    26.12.2024

    Нова тенденція: чому смартфони заряджаються повільніше і що з батареями

    Ще кілька років тому виробники смартфонів просто змагалися між собою за те, хто зробить найшвидшу…

    26.12.2024

    Що нового в One UI 7: оновлення для смартфонів Samsung і коли його чекати

    Samsung щосили тестує бета-версію своєї фірмової оболонки One UI 7, яка готується до офіційного релізу…

    26.12.2024

    Дата релізу Samsung Galaxy S25: коли смартфон з’явиться у продажу

    Нещодавно ми дізналися, що Samsung планує провести масштабну презентацію серії Galaxy S25 вже 22 січня.…

    26.12.2024

    Що нового чекати від Apple AirPods у 2025 році

    Apple готує до випуску нове покоління AirPods Pro, яке, за чутками, побачить світ на початку…

    26.12.2024

    Чи варто купувати Galaxy S24 Ultra чи краще почекати на S25 Ultra

    Ось дивіться, коли Samsung запускає серію Galaxy S25 на початку 2025 року, вони, здається, кидають…

    26.12.2024