Новини України та Світу

Вірус із 2010-го повернувся на Windows. Він знову масово заражає комп’ютери

Share
Час читання: < 1 хв.
У квітні зафіксовано сплеск заражень Windows-комп’ютерів класичним вірусом-шифрувальником, які були популярними у 2010-му. Про це написали у Bleeping Computer.

Згідно з джерелом, троян отримав назву Magniber і почав масово розповсюджуватись на комп’ютери під керуванням Windows з початку квітня поточного року. За останні кілька днів експерти з кібербезпеки, зокрема з команди Bleeping Computer, отримали хвилю скарг на Magniber від власників заражених ПК та ноутбуків. Файли на їх пристрої були зашифровані, а в папках з’явився текстовий файл з вимогою викупу через систему Tor.

Зважаючи на все, шифрувальник потрапляє на комп’ютери під виглядом файлу оновлення Windows 10. Зазвичай він ховається в пакетах Win10.0_System_Upgrade_Software.msi іSecurity_Upgrade_Software_Win10.0.msi , які видають себе за накопичувальні оновлення системи або за патчі безпеки. Вони розповсюджуються на сайтах із піратським контентом. Недосвідчений користувач може подумати, що це справжнє оновлення та завантажити його. Експерти поки що до кінця не розуміють, як саме заражені пакети потрапляють на звичайні сайти.

Сайт, на який вірус запрошує користувача, називається My Descryptor. На ньому постраждалий може розшифрувати один файл безкоштовно, після чого зв’язатися з хакерами, які назвуть йому суму викупу та розкажуть, куди його перевести. Зазвичай гроші вимагають у вигляді криптовалюти. Найчастіше сума викупу становить близько $2500 або 0.068 BTC. Через 5 днів зволікання сума збільшується вдвічі.

За словами експертів, Magniber вважається вкрай надійним софтом, і розшифрувати його роботу безкоштовно неможливо. Захиститися від атаки можна лише одним способом: уважно стежити за тим, що й звідки ви завантажуєте, а тим більше встановлюєте свій ПК. 

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Windows
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024