Новини України та Світу

Українцям розповіли, як правильно передати показники газу через Viber

Share
Час читання: 2 хв.

У кожному будинку українця стоять лічильники на воду, газ, світло. Для правильного розрахунку місячної оплати послуг слід регулярно передавати ці показання. Всі знають, як це іноді буває важко, адже гарячі лінії переповнені, оператори не відповідають, тому показання часто не передаються взагалі, або ж робиться це із запізненням. На щастя, газопостачальна служба створила бот Viber для легкої передачі даних. Як у ньому зареєструватися та користуватися читайте нижче.

З початку роботи бота вже багато українців перейшли на цей спосіб передачі показів лічильника газу. Це займає мінімум часу, а також не потрібно витрачати гроші на дзвінки. Для того, щоб почати користуватися даним чатом, слід за допомогою сканера в самій програмі Viber відсканувати QR-код, або перейти за посиланням https://chats.viber.com/7104ru/ua та відкрити групу. 

Що робити далі? 

Знизу буде контекстне меню, яке допоможе зареєструватись у системі. Потрібні такі дані для реєстрації: номер особового рахунку, ПІБ, номер лічильника або сума останньої оплати за газ. Після того як ви внесете всі ці дані, можна буде скористатися всіма можливостями чат-бота. Назва його для всіх областей однакова – 7104ua .

Зрозуміло, що з допомогою робота можна передати показники лічильника. Для цього потрібно натиснути в контекстному меню пункт «Покази», далі ввести цифри так як написано в інструкції, після цього програма запитає, чи бажаєте ви прикріпити фото показань, а це вже дія робиться на ваш розсуд. Зазначимо, що наявність фото дає більшу ймовірність, що ваші показники точно зарахують і зроблять це правильно. Якщо ви фото не можете надіслати, то підійдуть і свідчення в написаному вигляді.

Передача параметрів це не єдина функція робота в Viber. За допомогою нього можна сплатити рахунки за газ, перевірити чи немає заборгованості, а якщо є, то яка, також можна побачити історію платежів та показників. Тобто вся потрібна інформація про лічильник та показники газу знаходиться в одному чат-боті і отримати його можна швидко та безкоштовно.

Наступне важливе питання, як сплатити газопостачання через Viber? Все дуже просто. У розділі «Оплата» вам потрібно буде вибрати спосіб, далі додати картку (якщо ви платите вперше через бот). Для додавання картки потрібно знати її дані: номер, термін дії, код на обороті та ПІБ власника. Якщо ви один раз додасте карту, то наступні рази цього вже не потрібно, система автоматично вибиратиме саме її.

Щоб не переплачувати за газ, слід не просто передавати свідчення, а робити це вчасно. До 5 числа кожного місяця необхідно надіслати показники за попередній місяць. Дивитися їх найкраще саме 1 числа місяця. Залежно від того, скільки газу використовує людина, буде розраховуватись сума на наступний платіжний рік. Зазвичай, всі розрахунки проводяться у жовтні кожного року.

Зверніть увагу, якщо якийсь місяць ви забули передати показання лічильника, то вам порахують за стандартною схемою і може вийти сума набагато більша. Звичайно, після передачі наступного місяця даних різниця буде врегульована і може виникнути переплата. 

Але навіщо платити більше?

Якщо у когось немає можливості передати показники лічильника газу через бот Viber, то завжди можна скористатися гарячою лінією. Це може зайняти трохи більше часу, але все одно всі дані будуть зараховані. Для цього слід знати номер особового рахунку.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Viber
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024