Новини України та Світу

Клієнтів Ощадбанку очікують зміни вже зовсім скоро

Share
Час читання: 2 хв.

Приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) позбавить його клієнтів певних привілеїв. Зокрема вкладники в разі банкрутства державного банку більше не зможуть розраховувати на 100% повернення своїх грошей. У чому ж причина таких змін в політиці Ощаду?

Власне входження банку до ФГВФО, передбачене щойно прийнятим Радою законом №5542-1, означатиме позбавлення фінустанови так званого «особливого статусу». Завдяки цьому статусу держава в повному обсязі гарантувала вклади клієнтів Ощадбанку на випадок його банкрутства.

Однак такі унікальні умови суперечили справедливій конкуренції. Адже всі українські банки, окрім Ощаду, вже давно є членами ФГВФО та гарантують своїм клієнтам єдину суму компенсації у 200 тис. грн. Тож фінустанова фактично купувала собі клієнтів за допомогою свого ексклюзивного статусу.

Після приєднання до ФГВФО Ощад та інші банки України опиняться в рівних умовах, а боротися за конкурентів фінустанові доведеться традиційними методами. У Ощаду з’явиться реальна мотивація працювати над рівнем сервісу, інвестувати у рекламу та підвищувати кваліфікацію свого персоналу.

Окрім того приєднання Ощаду до Фонду гарантування є першим кроком до приватизації державного банку. А у приватизації Ощадбанк зараз дуже зацікавлений, оскільки вона відкриває широкі можливості для дофінансування. Вже зараз стати інвестором Ощаду зголосився Європейський банк розвитку та реконструкції. Однак грошей від іменитої фінустанови Ощад не отримає доки не завершить процедуру приватизації.

Варто зазначити, що відсутність 100% гарантії на вклади клієнтів Ощаду – зовсім не привід впадати в паніку. Згідно з тим же законом №5542-1, який днями схвалили парламентарі, під час дії військового стану для клієнтів всіх банків України діє 100% гарантія на вклади. До того ж сума гарантування ФГВФО одразу ж після війни буде збільшена до 400 тис. грн, а з 1 січня 2023 року – до 600 тис. грн.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024