Жодна країну світу не може самостійно налагодити виробництво якісних мікрочипів, тому що це потребує не лише сировини і виробничих потужностей, але і широкого ринку збуту. Під санкціями росія зможе почати виробляти мікросхеми, але на дуже низькому рівні. Про це сказав Денис Шамірян, гендиректор фабрики з виробництва мікроелектромеханічних систем “МАППЕР”.
За його словами, жодна країна не зможе виробляти чипи за техпроцесом менше ніж 90 нм. Для цього потрібно мати компетентний персонал, сировину, ринок збуту і професійного обладнання. Цього росія не має.
Збудувати завод з виробництва мікроелектроніки дуже важко – для його роботи потрібна ціла екосистема. Вона складається з ресурсів, працівників і великої кількості покупців. Якщо чогось одного з цього немає, схема не працює.
На його думку, таку екосистему в ізоляції створити неможливо.
“Налагодити щось типу мікронної технології (контактна літографія, рідкісне травлення, ручні операції) на коліні якось ще можна, але це буде рівень 8086/80286 або ZX Spectrum”.
Південнокорейська промисловість має намір створити Корейську компанію з виробництва напівпровідників (KSMC), аналогічну тайванській TSMC, для…
YouTube тестує нову функцію на Android: "плаваючу кнопку дії" (FAB) з написом "Відтворити що-небудь". Ця…
З 28 грудня в ЄС набуває чинності директива 2022/2380, затверджена в ЄС у жовтні 2022…
Компанія Samsung готується представити свою нову серію смартфонів Galaxy S25, а інформатори продовжують розкривати характеристики…
Чутки про майбутню модель iPhone 17 Pro говорять про низку нових функцій і змін у…
YouTube-блогер під ніком Vex опублікував скріншот австралійського ритейлера з переліком відеокарт GeForce RTX 5080. У…