Новини України та Світу

iPhone хочуть заборонити у низці країн Європи. Що відбувається?

Share
Час читання: 2 хв.

Як повідомляє FossPatents, у Apple нові юридичні проблеми. Шведська компанія Ericsson подала кілька позовів проти Купертіно щодо порушення патентних прав. Подальше загострення конфлікту може призвести до заборони продажу iPhone у Німеччині, Нідерландах та інших європейських країнах. Розбираємо ситуацію.

З чого все почалося?

IT-корпорації часто використовують систему про стандартних патентів (SEP). За умовами угоди, утримувач прав на технологію стягує регулярну платню за ліцензування розробки іншим брендам. При цьому ціна за використання патенту має бути однаковою для всіх.

Ericsson має низку патентів, які Apple застосовує у своїх смартфонах. Наприклад, це стосується технологій зв’язку 5G. Але недавно стало відомо, що каліфорнійський гігант не став продовжувати відповідні заявки після закінчення терміну їхньої дії. Мотив простий: «яблучна» корпорація хотіла збити платню за ліцензування.

Проте плани не мали успіху — власник вважав пом’якшення ставок роялті неправомірною вимогою. «Компанія Ericsson відмовилася вести переговори щодо умов продовження нашої патентної угоди. Натомість вона подала позови проти Apple по всьому світу, щоб вимагати надмірні ліцензійні платежі. Ми просимо суд допомогти визначити справедливу ціну», – заявив представник Apple.

Що тепер?

Нині патентний спір дедалі більше загострюється. З метою посилення тиску Ericsson подала заявки на судову заборону iPhone у Німеччині, Бельгії, Нідерландах та Бразилії. Це стосується як прямих, так і оптових продажів. На думку експертів, наступними на черзі стануть Великобританія та інші європейські країни.

Каліфорнійський IT-гігант відреагував зустрічним позовом, у якому також звинуватив шведів у порушенні інтелектуальних прав. Apple заявила, що її бездротові технології незаконно використовуються у зарядній станції Ericsson. До того ж купертинівці намагаються визнати недійсними десять телекомунікаційних патентів Ericsson. Це робиться як превентивний захід для подальшої боротьби.

Зазначимо, що такі розгляди зазвичай тривають довго. Але в результаті обидві сторони нерідко приходять до компромісу та домовляються про нові умови подальшої співпраці. Тож не варто побоюватися зникнення айфонів із прилавків.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: AppleiPhone
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024