Новини України та Світу

Стало відомо, за яку суму переказу картки українців будуть блокувати

Share
Час читання: 2 хв.

Українцям блокують картки після підозрілих переказів. Усе через жорсткий фінансовий моніторинг, який провадять українські банки. Арештувати рахунок можуть навіть за вхідний переказ від невідомої особи, здійснений за допомогою терміналу.

Про один із випадків блокування картки днями розповів постраждалий клієнт на спеціальному форумі Міністерства фінансів України. Чоловік втратив доступ до свого рахунку після того, як на нього надійшло кілька транзакцій на суму 5 000 грн кожен. Гроші буди надіслані анонімно з терміналу. Та як виявилося, без підтвердження особистості відправника можна переводити лише до 5 тис. грн на один рахунок.

Серія переказів на однакову суму викликала у банку підозри. Схоже у фінустанові вирішили, що відправник намагається уникнути ідентифікації особистості, й заблокували картку отримувача.

«На мою картку надійшло 3 перекази по 5000 грн. Після цього банк із незрозумілих причин заморозив рахунок», – поскаржився постраждалий.

Тим не менше такі дії банку були вмотивовані законом «Про запобігання та протидію відмиванню доходів…». Згідно з його приписами кожна українська фінансова установа не лише може, а навіть зобов’язана жорстко контролювати усі готівкові операції.

Викликати підозру у банку можуть наступні дії клієнтів:

  • нетипові для окремого рахунку операції, як готівкові, так і безготівкові;
  • перекази на суму більшу за 400 тис. грн;
  • транзакції за участі чиновників усіх рівнів чи публічних осіб;
  • операції юридичних осіб та ФОПів, що працюють менш ніж 3 місяці.

Та окрім цього переліку державних норм, кожен банк має свою власну політику стосовно фінансового моніторингу. Якщо певний переказ, серія переказів, чи будь-яка інша дія клієнта здасться йому підозрілою, рахунок може бути заблоковано. Таким чином фінустанова не лише протидіє відмиванню коштів, але й може вчасно виявити факт викрадення особистих даних та отримання сторонньою особою доступу до рахунку свого клієнта.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024