Новини України та Світу

Шкідливе програмне забезпечення краде паролі в популярних браузерів

Share
Час читання: 2 хв.

У мережі виявлено шкідливе програмне забезпечення, яке розповсюджується під виглядом зламаного корисного софту і краде дані облікових записів з браузера. Про це повідомляють експерти з кібербезпеки.

Аналітична компанія AhnLab ASEC виявила безліч випадків застосування щодо нової шкоди під назвою RedLine Stealer. Його головна мета – вкрасти збережені паролі із браузера. Вразливими є браузери на базі двигуна Chromium – тобто, власне, Google Chrome, а також “Яндекс.Браузер”, Microsoft Edge, Brave, Vivaldi та Opera. Крім цього, шкідливість може красти дані і з браузера Firefox (і його модифікаціях), який працює на двигуні Gecko.

Браузер Apple Safari, який є штатним на macOS і iOS/iPadOS, не схильний до цієї атаки, тому що працює на власному движку від Apple. До речі, iOS-версії браузерів, перерахованих вище, теж відносно безпечні, оскільки вони використовують двигун Safari в рамках обмежень Apple на мобільних пристроях.

Як працює RedLine Stealer? Справа в тому, що у більшості сучасних браузерів за замовчуванням включено функцію збереження логінів та паролів при авторизації на сайтах. Це зроблено для зручності користувача – йому не доведеться логінуватися при кожному відвідуванні якогось ресурсу. Дані облікових записів браузер зберігає у файлі бази даних SQLite, який при цьому зашифрований. Саме цей файл і краде шкідливість.

Але як він отримує доступ до вмісту бази? Система влаштована таким чином, що RedLine може імітувати браузерний запит файлу, зробивши його від імені користувача. В результаті RedLine Stealer отримує весь вміст файлу і може робити з ним все, що завгодно. Далі все просто – троян відправляє ваші дані на сервер, де зловмисники застосовують їх для «викрадення» ваших облікових записів.

До речі, навіть якщо на етапі авторизації на сайті знімаєте галочку «Запам’ятати цей пристрій», в той же файл SQLite потрапляє запис про це – тобто, шкідливість розуміє, що на цьому сайті у вас теж є обліковий запис, і зловмисники можуть підібрати пароль навіть там, де ви його не зберігали, скориставшись вашими вкраденими даними від інших ресурсів.

Як захиститись від RedLine Stealer? По-перше, не використовувати зламане ПЗ – цей троян поширюється в мережі якраз під виглядом корисних піратських додатків. По-друге, повністю відключити збереження паролів у вразливих браузерах. По-третє, створювати унікальні паролі для кожного ресурсу.

Якийсь час тому ця утиліта пропонувалася до продажу на тіньовому форумі за $150-200. Незабаром після цього там же було виявлено у продажу кілька баз даних, які виявились з її допомогою.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Вірус
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024