Новини України та Світу

Ціни одразу злетять: чому та на скільки подорожчає інтернет 2022 року

Share
Час читання: 2 хв.

Попри те, що в Україні регулярно зростають тарифи на інтернет, 2022 рокуі ціни відчутно підскочать і помітно вдарять по бюджету українців.

Як повідомляє “Інформатор”, на вартість інтернету вплинуло постійне зростання цін на супутні товари та послуги – електрику, бензин оренду та інше.

Що із цінами?

“Щороку, залежно від регіону, інтернет дорожчає в середньому на 20%. 2022 року відсоток зростання може бути вищим, все впирається у вартість палива, електрики та інших ресурсів. Зростають у ціні не тільки енергоресурси, більше того – МКМТ запровадило мито у 23,5% на імпорт кабельної продукції. Усі ці фактори призведуть до подорожчання вартості”, – каже член парламентського комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

В Україні найдешевші у світі ціни на інтернет, а провайдери заявляють, що в країні вартість підключення спочатку була нижчою за встановлену, а якість послуг була на досить високому рівні.

Отже, через низькі ціни провайдерам стає невигідно займатися наданням послуг, адже собівартість зростає.

Що насправді дорожчає?

“Для того, щоб тримати якість послуг на достатньому рівні, вони (провайдери. – Ред.) повинні утримувати висококваліфікованих фахівців. Це особливо стосується малих міст. Зарплати в малих містах прагнуть досягати зарплат у великих містах, бо йде конкуренція, люди їдуть, стають мобільнішими та не прив’язуються до певного місця проживання, до батьків, близьких”, – сказав керівник компанії СДС Сергій Кушнарьов.

За його словами, на зростання цін також впливає зростання мінімальної зарплати, адже за нею тягнуться витрати і податки, і оплата за інфраструктуру. А співробітники не хочуть знижувати рівень життя та хочуть гідно заробляти. Також впливають ціни на енергоресурси – доводиться більше платити за електроенергію.

“Відповідно послуга самого інтернету не дорожчає, ми піднімаємо вартість на 10-15 гривень на місяць. Для середньостатистичного абонента вже ні сигарет, ні пива не купиш на ці гроші. Ми вважаємо, що ось ці 10-15 гривень подорожчання для середньостатистичної сім’ї сильно не вплинуть на витрати сімейного бюджету”, – каже Кушнарьов.

Він пояснює, що минулими роками ціна піднімалася на 10-15%. 2022 року, вважає, буде таке саме підвищення, але кожен провайдер сам приймає рішення.

Що впливає на тарифи?

Керівник “Вестнетворку” Віталій Головня також говорить про мінімальну зарплату для українців та подорожчання для юридичних осіб електроенергії.

“Плюс – ухвалення закону 6500, якщо я не помиляюся, це буде обмеження для операторів використання для ФОПів другої групи єдиного податку, таким чином всі вони будуть змушені перейти на третю групу. Тобто збільшиться податкове навантаження на операторів. На сьогодні це основні причини , через що відбудеться подорожчання цін на телекомунікаційні послуги”, – каже Головня.

На його думку, воно стосуватиметься районних центрів, невеликих міст, сіл. У великих містах воно не буде так відчутним, оскільки велика конкуренція та провайдери не наважаться суттєво підвищувати ціни.

“У середньому, я думаю, це коливатиметься від 15 до 25 відсотків, не більше. Можливо, до 30% дійде, але це дуже у віддалених місцях, де мінімальна кількість конкурентів. Я думаю, ціни підвищаться одразу, на початку року, адже для оператора дуже болісне кожне підвищення цін”, – вважає експерт.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple планує оснастити всі iPhone 17 технологією ProMotion

    Apple планує оснастити всі чотири моделі iPhone 17 LTPO-дисплеями, що дозволить їм отримати підтримку технології…

    02.11.2024

    OnePlus 13 посів перше місце в AnTuTu

    OnePlus 13 очолив жовтневий рейтинг продуктивності флагманів за версією AnTuTu, завдяки новітньому процесору Snapdragon 8…

    02.11.2024

    ChatGPT навчився пропонувати доповнення до запитів, як це робить Google Пошук

    У веб-версії ChatGPT з'явилася можливість задавати пошукові запити і отримувати підказки, як у пошуковій системі…

    02.11.2024

    Три ознаки того, що акумулятор смартфона потребує заміни

    Акумулятор мобільного телефону не призначений для багаторічної експлуатації. Зазвичай, вже через 2-3 роки після покупки…

    02.11.2024

    Тім Кук: Apple отримує виключно позитивні відгуки про iOS 18.1

    Генеральний директор Apple Тім Кук заявив, що нова операційна система має величезну популярність серед користувачів,…

    02.11.2024

    Експеримент Apple виявив обмеження ШІ в виконанні простих завдань

    Apple випустила свої перші інструменти Apple Intelligence та представила нові Mac, оптимізовані для роботи зі…

    02.11.2024