Новини України та Світу

Найпоширеніші міфи про оперативну пам’ять, в які багато хто вірить

Share
Час читання: 3 хв.

Ви, напевно, замислювалися «Якщо поставити планки ОЗП різних обсягів, то що буде з ПК». Спочатку дізнаємось, що таке оперативна пам’ять? ОЗП – це оперативний пристрій. В інтернеті існує про нього безліч міфів та легенд, які здаються правдою.
Без ОЗП робота комп’ютера неможлива. Вона бере на себе таку відповідальність, як робота процесів у ПК. Але що вона робить? Оперативна пам’ять запам’ятовує дані, зберігаючи їх у собі. Тільки не ваші дані, а процесор, який їх використовує для своїх процесів.

В інтернеті багато міфів про те, що не можна ставити планки ОЗП різних обсягів, частот або навіть брендів, що є дуже абсурдним. Зараз ми всі «розкладемо по поличках» і доведемо, що це звичайна брехня.

“Навіщо тобі більше ОЗП?”

Ми завжди чуємо – “Навіщо тобі ще більше оперативної пам’яті, якщо все запускається”. Таких «порадників» не треба слухати, бо це звичайне марення.

Від того, що ви поставите більше ОЗП, буде тільки краще. Програми працюватимуть швидше, та й комп’ютер загалом.

Є один секрет у програмах на ПК. Навіть якщо у вас є 8 ГБ оперативної пам’яті, то комп’ютер використовуватиме лише певну частину. Чому так? Тому що розробник програми робить так, щоб ви могли не тільки скористатися ним, але й іншими під час цього. Уявіть, що буде, якщо програми використовуватимуть максимум? Їм просто не вистачить ОЗУ і комп’ютер дуже гальмуватиме.

Для нескладних завдань вистачить і 4 ГБ, але є геймери. Усім нам відомо, що розробка ігор не стоїть на місці, і вони вимагають все найкраще та найкраще «начиння» ПК. 8 ГБ – це як мінімум для геймерів. А скільки потрібно тим, хто працює у сфері монтажу, графіки та інше. Їм уже потрібне 16 ГБ, якщо навіть 32 ГБ.

«Не став планки різних обсягів або брендів, тому що це шкідливо для ПК»

На такий міф ви можете зустріти, коли хочете зібрати чи покращити ПК. У материнських платах є слоти для ОЗП від двох до чотирьох (залежить від комплектації).

Якщо ви бачите статтю, яка видає цей міф за правду, то сміливо згортаємо її. Від різних обсягів та брендів комп’ютеру нічого не буде, але щоб він видав максимальну потужність, потрібно ставити все однакове. Тому що ОЗП добре працює з ідентичними планками.

Також можна використовувати дві планки різних обсягів. Наприклад: одна 2 ГБ, інша 4 ГБ. Але потрібно буде увімкнути двоканальний режим. Після цього система визначить так, що у вас як би дві планки по 2 ГБ. А 2 ГБ, що залишилися, робитимуть в одноканальному.

А якщо я поставлю планки різної швидкості та частоти? Все просто, вони працюватимуть на частоті менше.

Робимо висновок. Від різних брендів, обсягів та частот нічого ПК не буде, але щоб він видавав максимальну потужність, потрібно ставити однакове.

«Більше обсягу – більше потужності»

Брехня. Ті, хто мало знайомий з ПК, думають, якщо поставити ОЗП великого обсягу, то їхній комп’ютер запрацює швидше. Це не так, тому що за його швидкодію відповідає не тільки обсяг оперативної пам’яті, а й частота.

Великий обсяг та висока частота – одне з головних правил максимальної потужності в ПК. Чому ж? Раніше було написано, що великий обсяг пам’яті дає змогу зберігати великі дані для процесора. А ось частота відповідає за кількість процесів за секунду. Чим більша частота – тим більше процесів виконується.

Існує багато оперативної пам’яті (DDR4) із частотою від 2133 до 3600 МГц (а більше). 3600 МГц – це одна з найкращих частот, на яких комп’ютер працює стабільно та швидко.

Робимо висновок. На ПК можна ставити планки різних обсягів, частот, брендів, але скоро впаде. Тому бажано ставити все однакове, з великим обсягом та частотою.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Названо перші три міста, де запустять 5G-інтернет

    В Україні нарешті збираються запускати 5G, але спочатку він з’явиться тільки в трьох містах як…

    04.11.2024

    Nothing може розробити власну операційну систему для конкуренції з Android

    Більшість виробників мобільних телефонів вважають за краще використовувати Android з його унікальним інтерфейсом та функціями.…

    04.11.2024

    Samsung може знизити ціни на розкладачку Galaxy Flip 6

    Samsung, згідно з новими чутками, може працювати над спрощеною та дешевшою версією свого культового складаного…

    04.11.2024

    Оновлено рейтинг найкращих смартфонів за співвідношенням ціни та продуктивності

    Розробники мобільного бенчмарку AnTuTu оновили рейтинг найкращих смартфонів за співвідношенням ціна/продуктивність. За підсумками жовтня, список…

    04.11.2024

    MediaTek Dimensity 9400 кине виклик домінуванню Qualcomm

    MediaTek чекають значних успіхів на ринку смартфонів преміум-класу з новим чіпсетом Dimensity 9400, кидаючи виклик…

    04.11.2024

    У смартфонах Samsung може з’явитися небезпечна геймерська функція

    Згідно з даними інсайдера Chuvn8888, у One UI 7 може з'явитися прихована опція для повного…

    04.11.2024